سیزدهمین و چهاردهمین دوفصلنامه نشانی منتشر شد

به گزارش مجله میهن 128، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، دوفصل نامه نشانی بازتاب فعالیت بخش مکاتبه ای مرکز آفرینش های ادبی کانون پرورش فکری در کشور و حاصل تلاش کارشناسان و مربیان ادبی این بخش است که هر شش ماه یک بار منتشر می شود.

سیزدهمین و چهاردهمین دوفصلنامه نشانی منتشر شد

بر اساس این خبر، دفتر سیزدهم نشانی (فصل پاییز و زمستان 1398) به صورت چاپی و دفتر چهاردهم (فصل بهار و تابستان سال 1399) به صورت الکترونیکی منتشر شده است.

فرزانه رحمانی انتخاب مطالب و گردآوری آثار این دوفصل نامه و ایمان اوجیان کار گرافیک و صفحه آرایی آن را بر عهده داشته اند.

دوفصلنامه نشانی شامل بخش هایی همچون؛ نامه های برگزیده اعضا و مربیان، شعرنامه، داستان نامه، کتاب نامه و نامه های ماندگار از بزرگان هنر و ادبیات است. هم چنین بخشی با عنوان دلنامه به معرفی اعضای قدیمی بخش مکاتبه ای، دل نوشته ها و خاطره های آن ها از دوران عضویت شان می پردازد، اعضایی که اکنون هر کدام جزء چهره های مطرح کشور در حوزه های ادبی، فرهنگی و هنری هستند.

در دفتر سیزدهم مطالبی همچون رسیدن به شکوفایی و آگاهی به قلم انسیه موسویان، روش های درست نویسی و درست گویی در زبان از جاوید فرهاد، شعرهایی از منوچهر آتشی، سعیده اصلاحی و مریم کرباسی نجف آبادی، داستان دختر خاله ها از جویس کارول اوتس، معرفی کتاب های با احترام از طرف زرافه و پریدخت به قلم فرزانه رحمانی، نامه های برگزیده اعضا و مربیان سراسر کشور، مکاتبه بین دو تن از مشهورترین نقاشان قرن نوزدهم؛ مونه و رنوار به قلم شکیب شیخی، دلنامه ای از بهناز ضرابی زاده نویسنده و مدیرکل استان همدان با مربی اش اسدالله شعبانی؛ شاعر به چشم می خورد.

در دفتر چهاردهم مطالبی همچون برسد به دست مهربان ترین دوست به قلم انسیه موسویان، روش های درست نویسی و درست گویی در زبان از جاوید فرهاد، شعرهایی از الهام زارعی زاده کارشناس ادبی کانون استان کردستان، مهدی مردانی کارشناس ادبی کانون استان قزوین و کادیر آی دیمیر شاعر ترک، داستان میان حفرهای خالی از پیمان اسماعیلی، معرفی کتاب های جنایتکار اعتراف می کند به قلم جواد کشوری مربی ادبی کانون استان مازندران و قول می دهم به قلم فرزانه رحمانی، نامه های برگزیده اعضا و مربیان سراسر کشور، مکاتبه نخبه ریاضی؛ کارل فردریش گاوس و پسرانش و مکاتبه بین یک مهاجر افغان و خانواده میزبانش، دل نامه ای از معصومه مهری قهفرخی شاعر و کارشناس ادبی استان چهارمحال و بختیاری با مربی اش مهرنوش شاهرخی؛ شاعر و کارشناس ادبی استان اصفهان و نامه های اعضای مکاتبه ای کانون استان مرکزی به نویسنده و شاعر محبوبشان و پاسخ های آن ها گنجانده شده است.

در دفتر چهاردهم دو بخش جدید با عنوان کارنامه و فیلم نامه اضافه شده است. کارنامه به انعکاس ویژه برنامه های انجام شده برای حفظ و پایدارسازی اعضا که در بخش مکاتبه ای استان ها انجام شده است و فیلم نامه به معرفی فیلم هایی که موضوع آن ها نامه و اهمیت نامه نگاری است می پردازد.

بخش مکاتبه ای آفرینش های ادبی پیشینه ای طولانی دارد و ابتدا با نام مرکز بررسی آثار آغاز به کار کرده است. در حال حاضر بیش از 6هزار عضو کودک و نوجوان در سراسر کشور آموزش های تخصصی در زمینه نوشتن خلاق، شعر و داستان را در قالب نامه از مربیان خود دریافت می کنند.

بچه ها و نوجوانان مناطق محروم و روستایی که به مراکز فرهنگی هنری ثابت کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان دسترسی ندارند، بیشترین اعضای بخش مکاتبه ای را تشکیل می دهند.

یادآوری می شود بچه ها و نوجوانان علاقه مند به نوشتن شعر یا داستان در اقصی نقاط کشور که امکان حضور در کارگاه های ادبی مراکز ثابت و سیار کانون را ندارند، می توانند آثار خود را از طریق نامه یا به صورت الکترونیکی (ایمیل) به مرکز آفرینش های ادبی استان خود ارسال و از همین جهت آموزش های تخصصی در زمینه نوشتن خلاق، شعر یا داستان را دریافت کنند.

دوفصلنامه سیزدهم و چهاردهم نشانی هر یک در 80 صفحه با قطع رحلی از سوی مدیریت آفرینش های ادبی و هنری کانون پرورش فکری منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1223

به "سیزدهمین و چهاردهمین دوفصلنامه نشانی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیزدهمین و چهاردهمین دوفصلنامه نشانی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید