سیاست یک بام و دو هوای ترکیه برای پروازها

به گزارش مجله میهن 128، ایسنا/ براساس آخرین اخبار واصله، سیاست یک بام و دو هوای ترکیه برای پروازها مشاهده می شود.

سیاست یک بام و دو هوای ترکیه برای پروازها

داستان چیست؟

در پی شیوع ویروس کرونا پروازهای مسافری طی ماه های گذشته به مقاصد مختلف جهان لغو شد و براساس بعضی آمارها در همان ماه های نخست شیوع این ویروس حدود 17 هزار هواپیما در کشورهای مختلف زمین گیر شده بودند.

البته از اواخر خرداد ماه مذاکرات کشورهای مختلف با یکدیگر برای از سرگیری پروازهای مسافری البته با رعایت پروتکل های بهداشتی شروع شد و در این راستا ترکیه نیز تقریبا از همان زمان بیان کرد که از 14 آگوست پروازهای مسافری ایرانی با شرایط خاص و تنها برای مسافران دارای تابعیت و اقامت این کشور شروع می گردد.

البته در روزهای ابتدایی مرداد این پروازها از سوی ایرلاین های داخلی و ترکیش ایر برنامه ریزی شد اما، یکی دو روز بعد متوقف و حالا پس از دو هفته همین اتفاق تکرار شد.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: با وجود اینکه روز گذشته ترکیه مجوز پروازهای مسافری از ایران را صادر نموده بود، پس از چند ساعت این پرواز دوباره لغو شد.

وی اضافه نمود: براساس مجوز صادر شده قرار بود 14 مرداد ماه پروازها برای مسافران دارای تابعیت و اقامت ترکیه شروع گردد اما طی چند ساعت این مجوز دوباره لغو شد. این در حالی بود که یکی از شرکتهای هواپیمایی بلیت پرواز ترکیه خود را نیز به مردم فروخته بود.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: این پروازها برای کسانی که ویزای کاری یا تحصیلی داشتند هم مجاز نبود و با این وجود لغو شد و قطعا این سیاست ترکیه که البته همین شرایط برای افغانستان نیز به صورت همزمان با ایران به وجود آمده بود، برای ایرلاین ها و مردم آسیب و زیان در پی دارد.

سامانی با بیان اینکه با توجه به لغو مجوز پروازهای ایران به ترکیه، مسلما ترکیش ایر هم مجوز نخواهد داشت که به ایران پرواز کند، گفت: مجوز پرواز حتی برای هواپیماهای یک سر خالی و برای بازگرداندن مسافران ایرانی در ترکیه هم صادر نمی گردد. البته براساس آخرین اعلام طرف ترک قرار است از اول سپتامبر (11 شهریور ماه) این پروازها از سر گرفته گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 756

به "سیاست یک بام و دو هوای ترکیه برای پروازها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست یک بام و دو هوای ترکیه برای پروازها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید