سخنرانی دبیرکل UNWTO در نمایشگاه گردشگری برلین 2019

به گزارش مجله میهن 128، برنامه های UNWTO برای رشد صنعت گردشگری

نمایشگاه گردشگری برلین (ITB) از 15 الی 19 اسفندماه 97 در شهر برلین برگزار گردید. در این نمایشگاه آقای زوراب پولولیکاشویلی، دبیر کل سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) مصاحبه ای اختصاصی با خبرنگاران انجام دادند و به ارائه رویکردها و برنامه های جدید سازمان برای رشد و توسعه صنعت توریسم در سال آینده پرداختند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا رئوس مطالب ایراد شده در این سخنرانی را به شما ارائه کنیم.

سخنرانی دبیرکل UNWTO در نمایشگاه گردشگری برلین 2019

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

توسعه پایدار در دنیاگردی

دبیر کل سازمان دنیای دنیاگردی در این سخنرانی به این موضوع اشاره نمود که امسال، سال آموزش، توسعه مهارت ها و مشاغل است و سازمان هم در نمایشگاه دنیاگردی برلین تاکید زیادی بر این موضوع داشته است. ایشان در پاسخ خبرنگاری که در خصوص علت اهمیت این موارد پرسیده بود اعلام کرد:

صنعت توریسم و دنیاگردی نقش به سزا و رو به رشدی در اقتصاد دنیای دارد و از هر ده شغل در دنیا یک شغل مرتبط با حوزه دنیاگردی و توریسم است. بخش دنیاگردی که ما در آن فعالیم بسیار سریع تر از بخش های دیگر در حال رشد است. به عنوان آژانس دنیای که مسئولیت ترویج و رشد دنیاگردی برای دستیابی به توسعه پایدار که بر عهده داریم، UNWTO در امسال تمرکز بیشتری بر ارتباط آموزش و توسعه مهارت های عمومی خواهد داشت تا به این ترتیب کیفیت عملکرد و اشتغال پایدار در صنعت دنیاگردی را تقویت کنیم.

نقش زنان و برابری جنسیتی

آقای زوراب پولولیکاشویلی در ادامه سخنانش با اشاره به نقش و صندلی زنان در صنعت توریسم گفت:

ما گزارشی از نقش و شرایط حضور زنان در توریسم را منتشر خواهیم کرد. ضروری است این پرسش را از خود بپرسیم که در راه رسیدن به برابری جنسیتی در صنعت دنیاگردی چه کاری تا به حال انجام داده ایم؟ در بسیاری از کشورها، زنان درصد زیادی از نیروی کار و کارآفرینان فعال در حوزه دنیاگردی را تشکیل می دهند. با این حال، متاسفانه زنان همچنان از حقوق و مزایای پایین تری از مردان برخوردارند و شرایط اشتغال متزلزل تری دارند.

اما تحقیقاتی که UNWTO برای تهیه گزارش دنیای انجام داده نشان می دهد که این موضوع در حوزه دنیاگردی در حال تغییر است: خوشبختانه و به لطف توسعه فناوری و تکنولوژی، روز به روز زنان بیشتری در زمینه های غیر-سنتی مشغول به کار و فعالیت می شوند. وانگهی، کشورهای زیادی خود را متعهد و مکلف نموده اند که با وضع سیاست ها و استراتژی های برابر به توانمندسازی زنان در حوزه دنیاگردی یاری نمایند.

مشکل ازدحام بیش از حد دنیاگردان یا Overtourism

دبیر کل سازمان دنیای دنیاگردی در ادامه به Overtourism یا ازدحام بیش از حد دنیاگردان در یک مکان و مقصد اشاره نمودند و افزودند:

یکی از موضوعات اصلی و کلیدی در نمایشگاه دنیاگردی برلین مساله ازدحام بیش از حد دنیاگرد است. مدت ها پیش از آن که بحث ازدحام دنیاگرد یا OVERTOURISM تا این حد جدی گردد، UNWTO ظرفیت دنیاگردی یک منطقه را این طور تعریف نموده بود:

ظرفیت توریسم یک منطقه عبارتست از حداکثر تعداد دنیاگردی که می توانند از یک مقصد توریستی بازدید نمایند، بی آن که موجب ایجاد تخریب فیزیکی محیط، مالی و اجتماعی و کاهش سطح رضایت بازدیدنمایندگان بشوند.

بنابراین ما با چالش جدیدی روبرو نیستیم و این موضوع همواره یکی از دغدغه های فعالان و مسئولان حوزه دنیاگردی بوده و خواهد بود.

11 استراتژی برای حل مشکل

UNWTO خود را موظف می داند که از مقاصد دنیاگردی در برابر این چالش مدیریتی حمایت و پشتیبانی کند. از همین رو، فکر می کنیم نمایشگاه دنیاگردی برلین مکانی ایده آل و مناسب برای گزارش جدید سازمان دنیای دنیاگردی است. در این گزارش به ارائه 11 استراتژی و 68 برنامه و طرح برای یاری به مدیریت افزایش دنیاگرد پرداخته ایم. این گزارش چگونگی مدیریت توریسم در مقاصد شهری به نفع بازدیدنمایندگان و ساکنین را آنالیز می نماید و مجموعه ای از مطالعات موردی که در سرتاسر دنیا اجرا شده را در بر می گیرد. این گزارش که با همکاری مرکز تفریح و سرگرمی، دنیاگردی و مهمانداری، دانشگاه علوم کاربردی بردا و موسسه آینده دنیاگردی اروپایی NHL اجرا شده در خلال این نمایشگاه ارائه می گردد.

ما در خصوص فقدان مدیریت صحیح و توسعه کنترل نشده صحبت می کنیم. با فرایند رو به رشد شمار دنیاگردان ضروری است تعهد اجتماعی، مدیریت ازدحام، برنامه ریزی با توجه به محدودیت ها و ظرفیت و همین طور حساسیت های منطقه مورد آنالیز و توجه قرار بگیرد.

منبع: voyagesafriq.com

منبع: الی گشت
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 550

به "سخنرانی دبیرکل UNWTO در نمایشگاه گردشگری برلین 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنرانی دبیرکل UNWTO در نمایشگاه گردشگری برلین 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید