روایت پدر قهرمان آسیا از سرنوشت تلخ فرزندش: فقط می خواهم با ضاربان محسن برخورد قضایی شود

به گزارش مجله میهن 128، پدر قهرمان کشتی فرنگی آسیا گفت: پسرم اشتباه کرده بود و ما او را به کمپ ترک اعتیاد بردیم اما ناجوانمردانه قهرمان کشتی را از پا درآوردند.

روایت پدر قهرمان آسیا از سرنوشت تلخ فرزندش: فقط می خواهم با ضاربان محسن برخورد قضایی شود

به گزارش خبرنگاران، حالا دیگر 13 ماه از بلای بزرگی که بر سر قهرمان سابق کشتی فرنگی آسیا آمد، می گذرد. پسر موطلایی که گرفتار شده بود و خانواده اش برای رهایی از بند اعتیاد، او را به کمپ فرستاده بودند، به جای آنکه محسن را پاک و سالم پس بگیرند، چیزی شبیه به جنازه تحویل گرفتند.

محسن در کمپ ترک اعتیاد در بروجرد مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته بود و از همان ابتدا به کما رفت. شرایطش از همان روز نخست خیلی بد بود و هوشکمک نداشت. هرچند برای پزشکان او بیماری بود که شانس بهبودش خیلی کم بود، اما برای خانواده اش او محسن قاسمی بود، کسی که به او می بالیدند و می خواستند بار دیگر او را روی دو پا که هیچ، روی تشک شاید به عنوان مربی ببینند.

محسن قاسمی به بیراهه رفت و وقتی که عزم او و خانواده اش بازگشت به راه بود، اتفاق تلخی برایش رقم خورد که حالا ماه های زیادی است بی حرکت و بدون تکلم روی تختی گوشه بیمارستان یا خانه خوابیده است.

مادرش بی تاب است، هر روز ساعت ها بالای سر پسرش گریه می کند، پدرش برای تامین هزینه های سنگین نگهداری از محسن، به هر دری می زند. پدر است دیگر، امید دارد که محسن برشود. امید دارد که او را دوباره سرحال ببیند که کیلوهای زیادی که از وزن بدن محسن کم شده، دوباره برشود؛ دوباره حرف بزند، شوخی کند، سربه سر برادرهایش بگذارد.

به مناسبت روز پدر، سراغ جهانگیر قاسمی پدر محسن قاسمی رفتیم. گله هایش بسیار بود اما نه از بی توجهی اهالی کشتی به پسرش، بلکه از ضاربانی که به قول او راست راست دارند در شهر می چرخند و کسی به آنها کاری ندارد.

محسن همانطوری هست، مثل قبل. شرایطش فرقی نکرده، او را واقعا ناجوانمردانه زدند. با قهرمان ملی پوش برخوردی ناجوانمردانه کردند. کسی که چند بار برای کشورمان افتخار آفریده بود. چه اشتباهی کردیم او را به کمپ ترک اعتیاد بردیم تا خوب شود. او یک اشتباهی کرده و به خودش بد کرده بود، ما او را به کمپ بردیم تا خوب شود، اما آنقدر او را زدند که دیگر بلند نشد. قانون از ما حمایت نکرد، ضاربان محسن از همان ابتدا آزاد بودند، اصلا انگار هیچ جرمی مرتکب نشده اند. آنها یک انسان را به این شرایط درآوردند که بعد از آن کتک ها نتوانسته دیگر حرفی بزند. این بچه قهرمان بود، آنها به این روز انداختندش.

پدر شاگردِ سربه هوای محمد بنا و رفیق حمید سوریان، اینها را می گوید اما از پیگیری های فدراسیون کشتی راضی است: نمی توانم کمک و حمایت های فدراسیون کشتی را نادیده بگیرم، فردا باید به خدا جواب بدهم. اینها از نظر پزشکی هر کاری از دست شان برمی آمد انجام دادند، برایش دفترچه بیمه صادر کردند، از نظر پزشکی پیگیر بودند و مبالغی هم کمک کردند، اما آنها فقط از نظر پزشکی می توانستند برای محسن کاری انجام دهند که دادند، از نظر پرونده، کار اصلا پیشرفتی نداشته. یک قهرمان را آنقدر زده اند و از پا درآورده اند، بحث قضایی ماجرا ما را ناراحت می کند. تولد علی ابن ابیطالب است، ما پدرهای بازنشسته با سیلی صورت خود را سرخ نگه می داریم. به خدا محسن حداقل روزی یک میلیون تومان هزینه دارد، به هر جا که توانستم رو انداختم که وام بگیرم. من پدرم، نمی توانم محسن را به همین شرایط رها کنم، تامین هزینه هایش هم سخت است.

این پدر که فقط می خواهد ضاربان پسرش به سزای عملشان برسند، با دلخوری از اتفاقاتی که رخ داده، ادامه می دهد: در شهرستان بروجرد هر کسی که می خواهد سری در سرها دربیاورد او را می کوبند. چند نفر را معتاد کردند. اگر یک مقدار به قهرمان مملکت برسند و جایی استخدامش کنند، مشغول می شود و دغدغه اش کم می شود. کاش بیشتر به محسن توجه می کردند. او قهرمان آسیا بود. در تورنمنت ترکیه تنها کسی که مدال گرفت، محسن بود. برخی می گفتند اگر برایش وکیل می گرفتید پرونده اش تا حالا پیش رفته بود، ولی ما دو وکیل گرفتیم. فیلم هم داریم که چطور ساعت ها کتکش زده، 32 ساعت دست و پایش و دهانش را بسته اند، اکسیژن به مغزش نرسیده، او را بیمارستان هم نبرده اند و اینطوری او را از پا درآورده اند. یک اشتباهی کرده، معتاد شده، انسان جایزالخطا هست، من او را فرستادم کمپ که خوب بشود. پرس وجو کردیم، گفتند این کمپ خوب است، او را همانجا بردیم.

جهانگیر قاسمی در پایان فقط از دستگاه قضایی می خواهد که اجازه ندهند حق محسن قاسمی پایمال شود: دایی اش که شهید شد، من به بچه ها روحیه می دادم. من 5 سال در آبادان زیر بمباران جنگ در پالایشگاه نفت کار می کردم، می خواستم ثمره زندگی ام را ببینم که حالا محسن بی حرکت افتاده گوشه خانه. من فقط می خواهم با عوامل ضرب و شتم محسن برخورد قضایی شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1159

به "روایت پدر قهرمان آسیا از سرنوشت تلخ فرزندش: فقط می خواهم با ضاربان محسن برخورد قضایی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت پدر قهرمان آسیا از سرنوشت تلخ فرزندش: فقط می خواهم با ضاربان محسن برخورد قضایی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید