تور مجارستان ارزان: تفاهم نامه همکاری ورزشی میان ایران و مجارستان امضا شد

به گزارش مجله میهن 128، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک ؛ در این نشست دکتر صالحی امیری رئیس، کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیمهای ملی و فرید فتاحیان مدیر امور بین الملل و کریستیان کولکسار رئیس و بالینت ویکاسی دبیرکل کمیته ملی المپیک مجارستان و سفیر مجارستان در ایران حضور داشتند.

تور مجارستان ارزان: تفاهم نامه همکاری ورزشی میان ایران و مجارستان امضا شد

با ما سفر کنید و با تور مجارستان ارزان از کشور جذاب اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای بوداپست مجارستان را ببینید.

در ابتدای این نشست صالحی امیری ضمن خوش امد گویی به هیات مجاری با بیان مقدمه ای در باب تاریخ و تمدن چندین هزار ساله ایران گفت: قطعا این حجم از تاریخ و تمدن و اصالت یک سفر مجزا می طلبد که از شهرهای دارای تاریخ و تمدن بازدیدی داشته باشید.

وی سپس با اشاره به مثبت بودن ذهنیت اجتماعی مردم ایران به کشور مجارستان، این جامعه را اصیل، نجیب و دارای تمدن توصیف کرد و اضافه نمود: ما علاقمندیم روابط ورزشی با کشور مجارستان را در 3 حوزه اساسی تقویت کنیم، اولین و مهمترین نکته بحث آموزش است، مجارستان یکی از پایگاه های هدف IOC است و ظرفیت های آموزشی خوبی در این زمینه دارد. ما آمادگی داریم که چه به وسیله بورسیه های IOC و چه بصورت بورسیه های شخصی با شما در بحث آموزش همکاری داشته باشیم.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه بحث آموزش گفت: همانگونه که اطلاع دارید ما در بعضی رشته ها چون کشتی، وزنه برداری و تکواندو، رنک اول تا سوم دنیا را داریم و در بعضی دیگر مثل شمشیربازی رنک های خوبی داریم و به همین منظور تمایل داریم یک تبادل بین رشته ای در حوزه آموزش داشته باشیم.

صالحی امیری با اشاره به موقعیت آب و هوایی ایران اضافه نمود: ما در ایران 4 فصل را داریم در حالی که در جنوب کشور آب و هوای تابستانی است در غرب زمستان و در مرکز هوای معتدل پاییزی را داریم. این امتیاز قطعا به دو کشور در زمینه همکاریهای دوجانبه برگزاری اردوها و ... یاری خواهد نمود.

وی بعلاوه با اشاره به نتایج بازیهای المپیک اضافه نمود: ما در المپیک پیروز به کسب 7 مدال شدیم.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: هدف ما از این نشست تنها امضا کردن برگه ها نیست. ما آمادگی داریم در تمامی زمینه ها از همین فردا همکاری ها را شروع کنیم، علاوه بر تمامی موارد آموزشی، اردوهای مشترک و ... مادرزمینه تجهیزات ورزشی هم آمادگی داریم باشماهمکاری کنیم.

در ادامه دکتر سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک ضمن ابراز خوشحالی از حضور هیات مجارستانی در تهران اضافه نمود: در دوره ریاست دکترصالحی امیری، توسعه فعالیت ها به صورت متوازن و چندوجهی بوده است و به همین دلیل اقدامات مهمی همانند موزه ورزش ایران و تاریخ شفاهی همه دراین دوره صورت گرفته است، منابع اقتصادی ما تقویت شد و بسیاری از فضاهای ورزشی ما بازسازی شد. بعلاوه برنامه 20 ساله برای توسعه ورزش کشورتدوین نموده ایم.

در ادامه پیمان فخری مدیر مرکز نظارت بر تیم های ملی ضمن ابراز خرسندی از حضور میهمانان مجاری گفت: شخصا به ورزش مجارستان اعتقاد دارم و خوشحالم که بسیارجدی هستند برای اجرایی شدن این تفاهمنامه ماازهمین فرداآماده اجراهستیم تا بتوانیم شاهد اتفاقات خوبی در زمینه های ورزش دو کشور باشیم.

در ادامه کریستیان کولکسار رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان ضمن ابراز خرسندی از حضور در کشوری با این قدمت و اصالت اضافه نمود: خوشحالیم از اینکه ما را پذیرفتید. آگاهیم از اینکه شما وزیر فرهنگ ایران بودید و سپاسگزار از اینکه اطلاعات خوبی در مورد فرهنگ و تمدن ایران زمین در اختیار ما قرار دادید، ایرانیان ریشه های اریایی دارند و از همین جهت اشتراکات بسیاری با شما داریم.

وی در ادامه از کوشش کاروان ایران در بازی های المپیک توکیو تمجید کرد و گفت: در شمشیربازی شاهد بودیم که مدال این رقابت ها حق شما بود که متاسفانه در سابر این مسائل وجود دارد.

رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان سپس از ذهنیت مثبت کمیته ملی المپیک قدردانی کرد و اضافه نمود: ما در اجرای این تفاهم نامه بسیار جدی هستیم و با پشتکار عملی شدن آن را دنبال می کنیم . علاوه بر آن با تمامی مواردی که به وسیله دکتر صالحی امیری مطرح شد موافقیم.

کریستیان کولکسار رئیس کمیته ملی مجارستان ادامه داد: دربحث آموزشی، دانشگاه تربیت بدنی به وسیله IOC به رسمیت شناخته شده و آقای بهدادسلیمی هم آنجا بورسیه شده بود، ما می توانیم در زمینه بورسیه دانشجویان در این دانشگاه با شما همکاری داشته باشیم.

برای ما برگزاری کمپ های تیم ملی اهمیت بسیاری دارد،با توجه به شرایط آب وهوایی ایران خواهان برگزاری اردو و کمپ های تیم ملی در این کشور هستیم. علاوه بر آن مراکز المپیکی بسیاری در مجارستان داریم که در رشته های مورد نظر شما می توانیم همکاری کنیم.

در بخش بعدی این نشست سفیر مجارستان نیز ضمن تشکر از مدیران کمیته ملی المپیک ایران برای انجام و امضای تفاهم نامه مشترک گفت: در اینجا تنها امضای تفاهمنامه مهم نیست فراتراز آن ارتباط کشورهاست که ازطریق ورزش فراهم می گردد.

وی ابراز خوشحالی کرد که در این نشست موضوعات مهم و منسجمی مورد آنالیز نهاده شد.

در انتها از سوی دو رئیس کمیته ملی المپیک تفاهمنامه همکاری ورزشی در راستای توسعه مناسبات ورزشی دو کشور به امضا رسید.

رئیس کمیته ملی المپیک و دبیر و هیات همراه این کشور صبح امروز بازدیدی از آموزشگاه ملی المپیک و موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1457

به "تور مجارستان ارزان: تفاهم نامه همکاری ورزشی میان ایران و مجارستان امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مجارستان ارزان: تفاهم نامه همکاری ورزشی میان ایران و مجارستان امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید