با هر بار شست و شوی دست چقدر آب مصرف می گردد؟

به گزارش مجله میهن 128، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: در هر 20 ثانیه که افراد اقدام به شست و شوی دست خود می نمایند شش لیتر آب مصرف می گردد؛ لذا توصیه ما این است که افراد ابتدا از صابون استفاده و سپس شیر آب را باز نمایند.

با هر بار شست و شوی دست چقدر آب مصرف می گردد؟

قاسم تقی زاده خامسی در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه علیرغم مناسب بودن بارندگی در امسال اما میزان مصرف آب در کشور بالاست، اظهار کرد: میزان مصرف متوسط آب در کشور حدود 30 درصد افزایش پیدا نموده که عدد قابل توجهی است و اگر به این مساله توجه جدی نگردد، ممکن است در تابستان مسائلی به وجود آید.

وی اضافه نمود: خواهش ما این است که مردم ضمن رعایت بهداشت نسبت به مدیریت مصرف آب نیز توجه داشته باشند و بدانند که در 20 ثانیه ای که دست خود را می شویند، حداقل شش لیتر آب مصرف می گردد و اگر جمعت کشور به طور متوسط پنج مرتبه دست خود را به شیوه نادرست بشویند، میزان مصرف آب عدد بسیار بالایی خواهد شد.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تاکید بر اینکه تقاضای ما این است که مردم نسبت به استفاده صحیح از منابع آب اهتمام داشته باشند، توضیح داد: با رعایت مصرف می توان مقابل مسائل احتمالی ایستاد و آب زیادی را ذخیره کرد.

تقی زاده خامسی با اشاره به ظرفیت محدود تصفیه خانه ها در کشور اظهار کرد: این محدودیت این نکته را گوشزد می نماید که در میزان مصرف آب صرفه جویی داشته باشیم. تا بتوانیم از این شرایط، بدون مشکل عبور کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا تا کنون تعداد تصفیه خانه ها افزایش نیافته است؟ گفت: این کار در حال اجرا است و هر سال تعداد زیادی تصفه خانه وارد مدار می گردد اما در حال حاضر تعداد تصفیه خانه ها محدود است و باید مدیریت مصرف در دستور کار همه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 502

به "با هر بار شست و شوی دست چقدر آب مصرف می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با هر بار شست و شوی دست چقدر آب مصرف می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید