اجرای طرح کاهش مصرف حامل های انرژی در ساختمان های خدماترسان شمال شرق تهران

به گزارش مجله میهن 128، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 از اجرای طرح کاهش 15 درصدی مصرف حامل های انرژی در ساختمان های خدماترسان اداری اطلاع داد.

اجرای طرح کاهش مصرف حامل های انرژی در ساختمان های خدماترسان شمال شرق تهران

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4، حمیدرضا فرخی با اشاره به سیاست های مدیریت شهری تهران در راستای عمل به بند ز ماده 38 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه مصوب سال 1395 و نیز با استناد به برنامه 5 ساله سوم توسعه شهر در مورد اجرای طرح مدیریت سبز در ساختمان های اداری گفت: اجرای این طرح کاهش 15 درصدی مصرف حامل های انرژی از جمله شاخص های طرح ممیزی انرژی در ساختمان های شهرداری منطقه 4 را به دنبال خواهد داشت و در 17 ساختمان منتتخب در سطح منطقه اجرا می گردد.

او ادامه داد: در حال حاضر در اولین مرحله شرایط موجود مصرف انرژی (گاز و برق) و مقایسه میزان مصرف با استانداردهای موجود در ساختمان های اداری سطح منطقه 4 در حال آنالیز است و در مرحله بعد موارد و مسائل احصاء شده به منظور کاهش 15 درصدی مصرف انرژی اجرایی خواهد شد.

فرخی در ادامه گفت: طی انجام این پروژه ضمن معین شدت مصرف انرژی در ساختمان های مورد نظر و معین شدن رتبه انرژی بر اساس استاندارد، برچسب انرژی ساختمان، دیاگرام جریان انرژی در ساختمان ها و گلوگاه های مصرف انرژی و همچنین پتانسیل های موجود جهت صرفه جویی انرژی به منظور امکان سنجی و ارائه راهکارهای صرفه جویی مصرف انرژی مورد سنجش قرار می گیرد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 4 خاطر نشان کرد: در گام بعدی این طرح، ممیزی مصرف انرژی برای ساختمان های سرای محلات و دیگر ساختمان های اداری در سطح منطقه 4 ادامه خواهد یافت.

بحث کاهش مصرف انرژی از شاخص های مهم در مدیریت سبز بوده که این مهم در اولویت فعالیت ها و برنامه های اجرایی شهرداری منطقه 4 قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1019

به "اجرای طرح کاهش مصرف حامل های انرژی در ساختمان های خدماترسان شمال شرق تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح کاهش مصرف حامل های انرژی در ساختمان های خدماترسان شمال شرق تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید