آشنایی با آنتی بیوتیک های طبیعی

به گزارش مجله میهن 128، با ایجاد عفونت در بدن مصرف آنتی بیوتیک ها در وهله اول توصیه می شوند ، بهتر است اگر در شرایط خاص قرار ندارید از آنتی بیوتیک طبیعی برای درمان عفونت ها استفاده کنید.

آشنایی با آنتی بیوتیک های طبیعی

بهترین آنتی بیوتیک های طبیعی

برخی از مواد خاص دارای خاصیت آنتی باکتریایی هستند اما سوال مهم اینجاست که استفاده کردن از چنین موادی برای بدن امن است؟ چه زمانی فرد باید از این مواد برای مبارزه با بیماری های خود استفاده کند؟

آنتی بیوتیک های تجویزی همچون پنی سیلین، به افراد کمک کرد از بیماری ها و شرایط کشنده نجات پیدا کنند با اینحال افراد در حال حاضر ترجیح می دهند به جای استفاده از مواد شیمیایی به سراغ آنتی بیوتیک های طبیعی بفرایند.

بر اساس یافته های NHS، از هر 10 نفر، 1 نفر عوارض جانبی ای را تجربه می کنند که بعد از مصرف آنتی بیوتیک به سیستم گوارش اسیب زده است. از هر 15 نفر هم یک نفر به این نوع داروها واکنش آلرژیک خواهد داشت.

3 مورد از بهترین آنتی بیوتیک های طبیعی

دانشمندان هنوز هم در مورد آنتی بیوتیک های طبیعی نگران هستند. با اینکه افراد هزاران سال است که از درمان های خانگی برای بهبود بیماری های خود استفاده می کنند اما بیشتر این درمان ها به طور کامل ارزیابی نشده اند. با اینحال برخی از نتایج مطالعات پزشکی و مطالعات انجام شده امیدوارکننده است.

با افزایش مقاومت باکتری ها به آنتی بیوتیک ها، دانشمندان هم به هنگام توسعه داروهای تازه به سراغ طبیعت می فرایند. اجازه دهید این آنتی بیوتیک های طبیعی را با هم مورد بررسی قرار دهیم.

سیر
کشورهای مختلف سرتاسر جهان، سیر را به عنوان یک ماده گیاهی قدرتمند برای پیشگیری از بیماری ها می شناسند. تحقیقات انجام شده نشان داده است که سیر می تواند یک درمان موثر در برابر اشکال مختلف باکتری ها همچون باکتری سالمونلا و باکتری ای کولی باشد. سیر می تواند در برابر باکتری هایی که به آنتی بیوتیک مقاوم شده اند هم مورد استفاده قرار گیرد.
عسل
از زمان های دور، عسل به عنوان یک پماد برای درمان زخم ها و پیشگیری از بروز عفونت مورد استفاده قرار می گرفته است. متخصصان حوزه سلامت هم دریافته اند که این ماده در درمان زخم های مزمن، سوختگی ها، زخم بستر و مسائل پوستی موثر است.

به عنوان مثال نتیجه یکی از مطالعات انجام شده در سال 2016 نشان می دهد که عسل می تواند به درمان زخم کمک کند. خاصیت آنتی باکتریایی این ماده به خاطر محتوای هیدروژن پروکسید موجود در آن است. با اینحال عسل مانوکا با باکتری ها مبارزه می کند هر چند محتوای هیدروژن پروکسید اندکی دارد.

مطالعه انجام شده در سال 2011 نشان می دهد بهترین نوع عسل شناخته شده از رشد و توسعه بیش از 60 نوع باکتری جلوگیری می کند. این مطالعه نشان می دهد عسل می تواند زخم هایی که با استافیلوکوک اورئوس (طلایی) مقاوم به متی سیلین آلوده شده اند را به طور موفقیت آمیزی درمان کند. عسل علاوه بر خاصیت آنتی باکتریایی خود می تواند با فراهم کردن پوشش محافظتی ، زخم را بهتر کند.

زنجبیل
جامعه علمی نشان داده است که زنجبیل به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی عمل می کند. مطالعات مختلف همچون مطالعه انجام شده در سال 2017 نشان داده است که زنجبیل توانایی مبارزه با انواع مختلفی از باکتری ها را دارد. محققان در حال بررسی قدرت این ماده برای مبارزه با بیماری و حالت تهوع و هم کاهش سطح قند خون هستند.

نتیجه گیری

بر اساس گفته های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، هر سال بیش از 2 میلیون آمریکایی به خاطر باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک بیمار می شوند و از این میان 23000 نفر جان خود را از دست می دهند. این نوع باکتری ها، خطر و تهدید بزرگی برای انسان ها هستند و توسعه داروهای تازه و موثر ممکن است به داروهای طبیعی نیاز داشته باشد.

با اینکه آنتی بیوتیک های طبیعی قرن هاست که مورد استفاده قرار می گیرد اما هنوز هم می تواند خطراتی برای انسان ها در پی داشته باشد. تحقیقات هنوز هم بر روی این موارد ادامه دارد و تعداد موادی که بررسی شده است در حال افزایش است.

منبع: سایت مجله سلامت

منبع: راسخون
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1452

به "آشنایی با آنتی بیوتیک های طبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با آنتی بیوتیک های طبیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید