یادداشت فرامرز قریبیان برای سالروز تولد کیمیایی

به گزارش مجله میهن 128، فرامرز قریبیان بازیگر پیشکسوت سینما، برای سالروز تولد مسعود کیمیایی کارگردان حرفه ای سینمای ایران یادداشتی منتشر کرد.

یادداشت فرامرز قریبیان برای سالروز تولد کیمیایی

به گزارش خبرنگاران، در یادداشت قریبیان که در روزنامه اعتماد با عنوان سلام رفیقم منتشر شده است، می خوانیم: اجازه دهید در ابتدا چند کلامی با دوست قدیمی حرف بزنم: سلام رفیق دیرینه خودم، تولد 79 سالگی ات مبارک باشد. از خداوند متعال برایت سلامتی و طول عمر آرزو می کنم و امیدوارم مثل سابق فیلم های خوب و درجه یک بسازی مسعود جان.

من و مسعود کیمیایی از 9 سالگی با هم عظیم شدیم و با هم رفیقیم و به تمام علائق و اندیشه ها و تفکرات هم آشناییم. چون در یک محله، یک کوچه و خیابان زندگی می کردیم. کار در سینما را با مسعود آغاز کردم؛ او نقش های خوب و ماندگاری در فیلم هایش به من محول می کرد. از فیلم خاک و گوزن ها و ردپای گرگ گرفته تا تجارت حتی رییس فیلم هایی بودند که فیلمنامه و شخصیت هایش را دوست داشتم و نقش هایی که بر عهده من گذاشته بود با روحیه من همخوانی داشت، ولی پر واضح است که فیلم گوزن ها و نقشم در این فیلم (قدرت) را بیشتر از شخصیت های دیگری که با او کار کردم، دوست دارم.

اساسا نقش های معترض را دوست دارم. با اینکه در جشنواره فجر اعلام بازنشستگی کردم (نمی دانم درست بود یا نه چون من حرف دلم را می زنم) ولی اگر دوباره مسعود به من نقش اعتراضی بدهد با جان و دل برایش بازی می کنم. ولی به طور کل نقش اعتراضی با روحیه من همخوانی دارد و بازی خواهم کرد. البته بگویم که نه تنها من فیلم گوزن ها را دوست دارم که این فیلم بارها و بارها از جانب منتقدان بهترین فیلم تاریخ سینمای ایران شناخته شد برای اینکه صندلی والایی در سینمای ایران دارد.

من مطمئنم مسعود بعد از این هم فیلم های مهم، خوب و جریان ساز برای سینما می سازد، کما اینکه در سال های فعالیتش فیلم های خوب زیادی ساخته است. از میان تمام کارگردان هایی که با آنها کار کردم حین کار کردن فقط با مسعود راحت هستم. دلیلش هم واضح است چون ما با هم عظیم شدیم.

رفیق قدیمی، تولد 79 سالگی مبارکت باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 742

به "یادداشت فرامرز قریبیان برای سالروز تولد کیمیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادداشت فرامرز قریبیان برای سالروز تولد کیمیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید