پاسخ قطعی AFC در مورد حذف باشگاه استقلال؛ تکلیف آبی ها تعیین شد!

به گزارش مجله میهن 128، مطابق برنامه زمان بندی که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام نموده است، باشگاه های متقاضی دریافت مجوز باشگاهی می بایست کلیه بدهی های مالی که تا تاریخ 11 دی ماه قطعی شده است را تا خاتمه امروز مشخص تکلیف کنند.

پاسخ قطعی AFC در مورد حذف باشگاه استقلال؛ تکلیف آبی ها تعیین شد!

به گزارش خبرنگاران تیم های ایرانی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا باید الزامات مربوط به مجوز حرفه ای آسیا را رعایت و با دریافت مجوز در لیگ قهرمانان آسیا حضور یابند. یکی از این موارد پرداخت بدهی های قطعی است که بعضی از باشگاه ها مانند استقلال تا به امروز پیروز به پرداخت مطالبات بازیکنان یا مربیان سابق خود نشده اند.

در شرایطی که طی روزهای گذشته تیم های سرشناس ایران مانند پرسپولیس توانستند به سلامت از این مرحله عبور کنند، استقلال در گیر و دار پرداخت دستمزد استراماچونی است که از فیفا علیه استقلال حکم قطعی گرفته است.

با این حال مهلت استقلال چندان زیاد نیست و امروز آخرین فرصت پرداخت مطالبات معوقه و قطعی تیم ها است.

فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد مصطفی زارعی، مدیر مجوز باشگاهی در این باره گفته است: مطابق برنامه زمان بندی که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام نموده است، باشگاه های متقاضی دریافت مجوز باشگاهی می بایست کلیه بدهی های مالی که تا تاریخ 11 دی ماه قطعی شده است را تا سرانجام امروز مشخص تکلیف کنند و مدارک و مستندات آن را در سامانه مجوز باشگاهی کنفدراسیون فوتبال آسیا بارگذاری کنند.

وی ادامه داد: این تاریخ برای همه باشگاه های قاره آسیا تنظیم و از 9 ماه قبل به همه ابلاغ شده است و قابل تمدید نیست.

مدیر مجوز باشگاهی در پاسخ به این سوال که منظور از بدهی قطعی چیست؟ بیان نمود: با توجه به درخواست یکی از باشگاه های متقاضی مجوز، پاسخ این سوال را از کنفدراسیون فوتبال آسیا استعلام کردیم. این کنفدراسیون در پاسخ امروز خاطرنشان کرد کلیه آرا کمیته مشخص شرایط فیفا و CAS قطعی است و اگر آرای مربوطه پیش از 11 دی ماه سال گذشته صادر شده باشد باید تا امروز تسویه شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 فروردین 1402 بروزرسانی: 11 فروردین 1402 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1833

به "پاسخ قطعی AFC در مورد حذف باشگاه استقلال؛ تکلیف آبی ها تعیین شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ قطعی AFC در مورد حذف باشگاه استقلال؛ تکلیف آبی ها تعیین شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید