انتقاد باشگاه پرسپولیس از برنامه ریزی سازمان لیگ، به نفع رقیبان!

به گزارش مجله میهن 128، به گزارش خبرنگاران، مدیر رسانه ای باشگاه پرسپولیس در گفت وگو با رسانه رسمی باشگاه، درباره برنامه نو اعلام شده از سوی سازمان لیگ گفت: باشگاه، تیم و طرفداران پرسپولیس، این سوال را از سازمان لیگ فوتبال و کمیته مسابقات دارند که از ابتدای فصل که هفته به هفته برنامه مسابقات را اعلام نموده اند، آیا توجه داشته اند که ترتیب بازی های تیم های مدعی نسبت به هم چگونه بوده است و کدام تیم، بیشتر قبل از دیگر مدعیان به میدان رفته اند؟ آیا دقت نموده اند کدام مدعیان این امکان را به صورت مداوم داشته اند که با اطلاع از نتایج و شرایط رقبای خود به میدان بروند؟ ما معتقدیم برنامه مسابقات بیشتر به ضرر ما بوده است.

انتقاد باشگاه پرسپولیس از برنامه ریزی سازمان لیگ، به نفع رقیبان!

وی ادامه داد: متاسفانه، برنامه مسابقات، از ابتدا و با وجود آن که پرسپولیس در آخرین مراحل لیگ قهرمانان آسیا حضور داشت، به ضرر ما بود و منافع فوتبال ایران هم در نظر گرفته نشد، به شکلی که ما قبل از فینال بازی ها با لغو دو مسابقه مقابل نساجی و ذوب آهن روبرو شدیم و به دور از شرایط مسابقه در مهمترین ملاقات قاره به میدان رفتیم. این در حالی بود که به علت برنامه ریزی ضعیف بازی ها، نتوانستیم با آمادگی خوبی وارد مهمترین بازی تاریخ پرسپولیس شویم که می توانست برای فوتبال ایران تاریخ بسازد. این شرایط به خاطر مدیریت ضعیف و عدم هماهنگی ها، روی داد.

مدیر رسانه ای تیم فوتبال پرسپولیس خاطر نشان کرد: آن شرایط فشار زیادی را بر تیم ما تحمیل کرد که روی نتایج ما به سود رقبا تاثیر گذاشت. در آن شرایط، در بازگشت به لیگ برتر، همان طور که آقای گل محمدی گفتند؛ پرسپولیس برنامه ریزی فشرده مسابقات را به جان خرید و بدون آن که هیچ اعتراضی کنیم هر 5 روز یک بار بازی کردیم. در آن مقطع، از باشگاه استقلال خیلی علنی و واضح گفتند که ابتدا باید بازی های عقب افتاده قبل از دربی انجام گردد تا بعد با ما بازی نمایند و آقای سهیل مهدی هم به خاطر مصاحبه آقای پرویز مظلومی، روی آنتن زنده شبکه 3 گفتند: برنامه بازی ها را عوض کردیم و این مطابق نظر آقای مظلومی هم شد!

همه اهالی فوتبال خوب به خاطر دارند که در دور رفت این رخ داد و دربی در حالی انجام شد که دو تیم بازی های قبل از دربی خودشان را به شکل برابری برگزار کردند ولی در دور برگشت، این اتفاق روی نداد. این درحالی بود که شرایط برای این اقدام فراهم بود و خللی در لیگ ایجاد نمی کرد.

علیرضا اشرف توضیح داد: نکته دیگر این است که در حال حاضر پرسپولیس بیشترین نماینده را در تیم ملی دارد. 6 بازیکن ما در خدمت تیم ملی و فدراسیون هستند، پس طبیعی است که انتظار داشته باشیم در سرانجام بازی های ملی، برنامه ریزی درستی صورت بگیرد که شرایط عادلانه و برابر برای رقابت فراهم گردد.

در این شرایط منطقی بود که فشار از روی پرسپولیس برداشته گردد ولی شاهدیم که فشار مضاعف شده که به سود مدعیان ما تمام خواهد شد. از جمله بازی سوپر جام که در مقاطع دیگر بارها فرصت برگزاری آن بود، درست برای این مقطع، بعد از بازی های ملی برنامه ریزی شده که پرسپولیس را هم برای دفاع از اسم قهرمانی در سوپر جام و هم برای دفاع از اسم قهرمانی لیگ برتر به سود رقبا، تحت فشار قرار خواهد داد.

او ادامه داد: 6 ملی پوش ما چه زمانی باید استراحت نمایند و چه زمانی باید دوباره با تیم هماهنگ شوند؟ به هر حال پای دو جام در میان است. چرا تیم های مدعی نباید شرایط برابری داشته باشند؟ هم بیشتر ملی پوش داریم. هم کمتر زمان استراحت و ریکاوری داریم و هم باید زودتر بازی کنیم! چرا هر برنامه ای به زیان پرسپولیس و به سود دیگر مدعیان تمام می گردد؟ چطور است که ما با 6 ملی پوش هم باید در سوپرجام بازی کنیم و هم در مقایسه با نزدیک ترین رقیب مان یک بار دو روز و بار دیگر یک روز زودتر به میدان برویم؟!

وی اضافه نمود: کجای این برنامه طبق عدالت است؟ سوالات و تقاضای ما از سازمان لیگ جدی است. وقتی چنین اوضاعی داریم، طبیعی است که برای طرفداران، این نگاه ایجاد گردد که همواره برنامه ها به ضرر پرسپولیس است. جرم پرسپولیس چیست؟ حضور در فینال آسیا یا قهرمانی های مکرر در ایران؟!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1341

به "انتقاد باشگاه پرسپولیس از برنامه ریزی سازمان لیگ، به نفع رقیبان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد باشگاه پرسپولیس از برنامه ریزی سازمان لیگ، به نفع رقیبان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید