واکسن کرونا باعث بهم ریختگی قاعدگی می گردد؟

به گزارش مجله میهن 128، یک متخصص زنان گفت: واکسن کرونا بر بهم ریختگی قاعدگی تاثیرگذار است اما این تغییرات هورمونی موقتی است.

واکسن کرونا باعث بهم ریختگی قاعدگی می گردد؟

شیرین نیرومنش متخصص زنان، زایمان و نازایی در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی خبرنگاران، در مورد اختلالاتی که بعضی خانم ها پس از تلقیح واکسن کرونا در قاعدگی خود تجربه می نمایند، گفت: شواهد در سراسر جهان حاکی از این است که تزریق واکسن کرونا، باعث ایجاد بعضی اختلالات قاعدگی شده است.

نیرومنش اضافه کرد: این تغییرات و اختلالات در بعضی افراد اتفاق می افتد و شامل تمامی خانم ها نمی گردد.

او ادامه داد: این تغییرات هورمونی که پس از تلقیح واکسن کرونا صورت می گیرد، موقتی است و پس از یک دوره اثرش از بین می رود.

این متخصص زنان گفت: تعدادی از خانم ها پس از تزریق واکسن کووید 19، ممکن است برای یک یا دو دوره، قاعدگی نامنظمی (زودتر از موعد، عقب افتادن، لکه بینی و یا تغییر مقدار خونریزی) را تجربه نمایند.

او توضیح داد: شواهد نشان می دهد این واکسن بر روی تغییرات هورمونی اثرگذار است اما این تغییرات موقتی است و ماندگار نیست. اگر شدت تغییرات افزایش یافت، به متخصص مراجعه گردد.

این متخصص زنان یادآوری کرد: این تغییرات پس از یک یا دو دوره از بین رفته و قاعدگی به روال عادی بازخواهد گشت. البته در این زمینه تحقیقات بیشتری احتیاج است.

بیشتر بخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1440

به "واکسن کرونا باعث بهم ریختگی قاعدگی می گردد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "واکسن کرونا باعث بهم ریختگی قاعدگی می گردد؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا باعث بهم ریختگی قاعدگی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید