نکاتی برای گرفتن عکس های با کیفیت با دوربین بدون احتیاج به روتوش

به گزارش مجله میهن 128، بعضی مواقع تصاویری که با دوربین گرفته می گردد که با تماشا آن ها فکر نمی کنیم واقعی بوده و با دوربین گرفته شده باشند.

نکاتی برای گرفتن عکس های با کیفیت با دوربین بدون احتیاج به روتوش

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی خبرنگاران،بسیاری از ترفندهای نوری وجود دارند که عکاسان برای ارائه تصاویر هیجان انگیز به همه افراد در سراسر دنیا انجام می دهند. این نوع تصاویر موجب می شوند که همه در خصوص نحوه ترکیب بندی خود فکر و آنالیز های منطقی نمایند.

گاهی در موقعیت های مختلف تصاویری را می بینیم که نمیتوانیم تشخیص دهیم آیا با دوربین گرفته شده اند و یا دستخوش تغییرات با نرم افزارهای روتوش تصویر شده اند. باورش برای شما هم سخت خواهد بود اما حقیقت این است که تصاویر ممکن است به طرز خارق العاده ای هماهنگ به نظر برسند، در حالی که همه آنها در زمان مناسب به وسیله عکاسان سراسر دنیا گرفته شده اند.

مهم است که قبل از آغاز به کار مطمئن شوید که دوربین سالم است و لنز آن تمیز است و قبل از بیرون آمدن از شارژ کافی برخوردار است. لنز دوربین را با یک پارچه خوب پاک کنید و قبل از استفاده از تمیز بودن دستان خود اطمینان حاصل کنید. از نظر سرعت شاتر به دیافراگم لنز دوربین توجه کنید. هرچه سریعتر باشد ، احتمال تکان خوردن تصویر کمتر است.

عکاسان بر نورپردازی تأکید دارند، بنابراین اشعه خورشید باید بر روی چیزی باشد که می خواهید عکاسی کنید و کاملاً روبروی شما نباشد. قاعده یک سوم باید هنگام عکاسی اعمال گردد، نه وسط، تمرکز بر روی چیز و همتای آن، تصویر و سایه آن، سیاه و سفید، تیز و نرم و غیره.

وقتی صحبت از عکاسی می گردد، نورپردازی همه چیز است، بنابراین انتخاب نور مناسب برای ظاهر خوب در هر عکسی لازم است. اگرچه ممکن است وسوسه شوید تا عکس های شاد در زیر نور خورشید بگیرید، اما شرایط ابری ایده آل تر است. اگر خورشید در موقعیت نادرست قرار بگیرد، سایه های ناخوشایندی روی صورت شما ایجاد می نماید ، بنابراین کمی پوشش ابری بهتر است.

یکی از برترین راه ها برای به دست آوردن برترین عکس، گرفتن بیش از یک عکس است، حتی مدل ها از فریم های زیادی عبور می نمایند تا آن عکس عالی را به دست آورند.

بیشتربخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 اسفند 1400 بروزرسانی: 5 اسفند 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1576

به "نکاتی برای گرفتن عکس های با کیفیت با دوربین بدون احتیاج به روتوش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی برای گرفتن عکس های با کیفیت با دوربین بدون احتیاج به روتوش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید