نامه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به دبیرکل سازمان ملل متحد جهت بازکردن پرونده ای تحقیقاتی و عملیاتی برای آنالیز حمله بیولوژیکی آمریکا

به گزارش مجله میهن 128، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان جهت بازکردن پرونده ای تحقیقاتی و عملیاتی برای آنالیز حمله بیولوژیکی آمریکا در ماجرای کرونا ویروس به گوترش نامه نوشت.

نامه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به دبیرکل سازمان ملل متحد جهت بازکردن پرونده ای تحقیقاتی و عملیاتی برای آنالیز حمله بیولوژیکی آمریکا

به گزارش گروه دانشگاه مجله میهن 128؟ نامه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به دبیرکل سازمان ملل متحد جهت بازکردن پفراینده ای تحقیقاتی و عملیاتی برای آنالیز حمله بیولوژیکی آمریکا به توضیح زیر است:

باسمه تعالی

جناب آقای آنتونیو گوترش

دبیرکل سازمان ملل متحد

ضمن عرض سلام و احترام؛

نیک مستحضرید با توجه به بحران ناشی از کووید-19 که سازمان دنیای بهداشت هم آن را تایید نموده؛ شاهد شرایط اضطراری و اخلال در امور عادی دنیا هستیم. شرایطی که ایران نیز مانند سایر کشورها با این بیماری مبارزه می نماید و تعدادی از مدافعان سلامت را در این جهت از دست داده است.

از همان روز های ابتدایی شیوع ویروس کرونا احتمال وقوع یک جنگ بیولوژیکی از سوی دولت ایلات متحده آمریکا، مطرح شد. این احتمال امّا در حال حاضر باتوجه به مواضع دیپلماسی بعضی کشورها و پاسخ های مبهم این دولت افزایش یافته است. نظر به ادعاهای عنوان شده در این خصوص و سوابق پایگاه آمریکایی در گرجستان، مبنی بر نقض قوانین بین المللی منع استفاده از سلاح های میکروبی و شیمیایی، این مهم در اذهان متبادر می گردد که عامل شیوع ویروس کرونا تحت عنوان حمله بیولوژیکی، کشور آمریکا باشد. چه بسا این فرضیه با توجه به خصلت خباثت آلود و شرور آمریکا که از هر اقدام و ترفندی برای جامه عمل پوشیدن بر امیال خود به مانند مکتب ماکیاولیسم -که تصریح می نماید، هدف وسیله را توجیه می نماید- فروگذار نمی نماید، زیاد دور از ذهن نیست.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ایران به عنوان بزرگترین اتحادیه دانشجویی ایران اسلامی، ضمن درخواست از سازمان ملل متحد برای بازکردن پفراینده ای تحقیقاتی و عملیاتی برای آنالیز صحت و سقم این امر، به همین دلیل خواهان اعزام کار گروهی ویژه و مورد اطمینان به پایگاه فوق الذکر برای تحقیقات میدانی است تا جوانب این موضوع به دور از هرگونه مصلحت اندیشی و مماشات با قاطعیت هر چه تمام مورد ارزیابی قرار بگیرد، در خاتمه اعلام می دارد هرگونه اهمال در فرایند تحقیقات توسط سازمان ملل متحد خاستگاه تکوینی آن سازمان را که برای تضمین صلح، امنیت و حقوق بشر است به شدت زیر سوال خواهد برد و بار دیگر انفعال سازمان ملل متحد در برابر یکجانبه گرایی ایالات متحده آمریکا را برای همگان به اثبات خواهد رساند.

رونوشت :

جناب آقای تدروس ادهانوم دبیرکل سازمان بهداشت دنیای

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 533

به "نامه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به دبیرکل سازمان ملل متحد جهت بازکردن پرونده ای تحقیقاتی و عملیاتی برای آنالیز حمله بیولوژیکی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به دبیرکل سازمان ملل متحد جهت بازکردن پرونده ای تحقیقاتی و عملیاتی برای آنالیز حمله بیولوژیکی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید