معرفی ورزش های خانگی برای مبارزه با کرونا

به گزارش مجله میهن 128، ورزش های خانگی مختلفی هستند که می توان آن ها را در خانه انجام داد تا سیستم دفاعی بدن برای مقابله با ویروس کرونا در شرایط بهتری قرار بگیرد.

معرفی ورزش های خانگی برای مبارزه با کرونا

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران، با توجه به اینکه دامنه شیوع ویروس کرونا متوقف نشده و هرروز رشد بیشتری پیدا می کند بهترین راه در خانه ماندن است. البته ماندن در خانه بدون ورزش ضریب ابتلا به این ویروس را افزایش می دهد بنابراین باید در خانه به انجام تمرینات ورزشی ساده و سبک پرداخت.

از نمونه تمریناتی که در خانه می توان انجام داد باید به راه رفتن، انجام حرکت لانژ، بلند شدن و نشستن روی صندلی یا کف خانه، بالا و پایین رفتن از پله ها، دراز و نشست، شنا سوئدی، تای چی، اسکوات روی صندلی و یوگا اشاره کرد که تمامی این نمونه از ورزش ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابله با ویروس کرونا می شود.

برای آنکه بتوانیم راه های درست انجام ورزش در منزل را بیاموزیم می توانیم از طریق اپلیکیشن ها یا فیلم های ورزشی به انجام حرکات جسمانی در خانه بپردازیم تا عملکرد دفاعی بدن بتواند پیشرفت قابل قبولی داشته باشد.

البته باید به این مسئله نیز اشاره کرد که در کنار ورزش باید اقدامات پیشگیرانه برای مبارزه با ویروس کرونا را انجام داد پس از انجام تمرینات ورزشی نیاز است تا به استحمام بپردازیم و فضای خانه را ضد عفونی کنیم تا اجازه ورود ویروس را به منزل ندهیم بدون شک کم تحرکی و ورزش نکردن باعث تشویش ذهن می شود و مانع از آن خواهد شد تا سیستم دفاعی بدن برای مقابله با ویروس کرونا دچار ضعف و اضطراب شود که این موضوع افسردگی را به دنبال دارد و عاملی برای غلبه کرونا بر انسان سالم خواهد شد.

انتهای پیام/4048/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 528

به "معرفی ورزش های خانگی برای مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی ورزش های خانگی برای مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید