لیبی، حفتر به الجزایر می رود، مذاکرات غیر مستقیم برای تشکیل کمیته نظارت بر آتش بس

به گزارش مجله میهن 128، وزیر خارجه و همکاری های بین الملل دولت موقت (شرق) از سفر ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به الجزایر در آینده نزدیک اطلاع داد.

لیبی، حفتر به الجزایر می رود، مذاکرات غیر مستقیم برای تشکیل کمیته نظارت بر آتش بس

به گزارش گروه بین الملل مجله میهن 128، وزیر خارجه الجزایر چهارشنبه هفته گذشته به شهر بنغازی واقع در شرق لیبی رفت و با مقامات دولت موقت و ژنرال حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی ملاقات کرد. در این ملاقات صبری بوقادوم دعوتنامه رئیس جمهور الجزایر را تسلیم حفتر کرد تا او با سفر به الجزیره با عبدالمجید تبون و سایر مقامات بلندپایه الجزایر درباره انتها دادن به بحران لیبی گفت وگو کند.

وزیر خارجه و همکاری های بین الملل دولت موقت با استقبال از فعال شدن کشورهای همجور لیبی برای انتها دادن به جنگ داخلی این کشور درباره سفر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به الجزایر گفت: سفر ژنرال خلیفه حفتر به الجزایر در روزهای آینده انجام خواهد شد. شاید تا قبل از انتها یافتن ماه جاری میلادی این سفر انجام گردد.

به نوشته پایگاه خبری اخبار لیبیا عبدالهادی الحویج توضیح داد: طبرق و الجزیره از سفر ژنرال حفتر به الجزایر استقبال می نمایند.

وی با بیان اینکه مشکل لیبی وجود شبه نظامیان و سلاح در این کشور است، گفت: کشورهای مغرب عربی برای حل بحران لیبی نسبت به کشورهای اروپایی و بین المللی نزدیک تر و در اولویت قرار دارند و ما از کشورهای عربی می خواهیم در نشست های بین المللی در مورد لیبی نقش تماشاگر را بازی نکند.

از سوی دیگر نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور لیبی با اشاره به گفت وگوی طرف های متخاصم در جنگ طرابلس برای تشکیل کمیته مشترک(5-5) نظارت برآتش بس گفت: این مذاکرات به طور غیر مستقیم است و سازمان ملل به هیچ کدام از طرف های مذاکره نماینده فشار وارد نمی کند.

غسان سلامه گفت: شرکت نمایندگان در نشست ژنو به زودی به لیبی باز خواهند گشت تا نتیجه گفت وگوهای خود را به اطلاع مقامات عالی رتبه خویش برساند.

تشکیل کمیته نظارت برآتش بس در جنگ لیبی یکی از مصوبات نشست برلین است. مذاکرات برای تشکیل این کمیته هفته گذشته تحت نظارت سازمان ملل در ژنو آغاز شد.

انتهایپایم،

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 427

به "لیبی، حفتر به الجزایر می رود، مذاکرات غیر مستقیم برای تشکیل کمیته نظارت بر آتش بس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، حفتر به الجزایر می رود، مذاکرات غیر مستقیم برای تشکیل کمیته نظارت بر آتش بس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید