فیلم دشت بهشت به کارگردانی احمد بهرامی در جشنواره ونیز اکران شد

به گزارش مجله میهن 128، فیلم دشت خاموش دومین ساخته احمد بهرامی که به روش سیاه و سفید فیلم برداری شده در بخش افق های جشنواره ونیز 2020 به نمایش درآمد. این فیلم کنار خورشید مجیدی در بخش مسابقه و جنایت بی دقت مکری در بخش افق ها سومین نماینده ایران در جشنواره ونیز است. احمد بهرامی کارگردان فیلم دشت خاموش در گفت وگویی پس از نمایش فیلم جدیدش در جشنواره ونیز بیان نموده او به دنبال ساخت فیلمی جهانی و به دور از محدودیت زمانی و جغرافیایی بوده است.

فیلم دشت بهشت به کارگردانی احمد بهرامی در جشنواره ونیز اکران شد

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

سال جاری سه نماینده از سینمای ایران در هفتاد و هفتمین دوره جشنواره ونیز حضور دارند. فیلم خورشید قرار است در بخش مسابقه اصلی برای دریافت شیر طلایی با سایر فیلم ها رقابت کند و دو فیلم جنایت بی دقت و دشت خاموش نیز در بخش افق ها نمایش داده می شوند. احمد بهرامی کارگردان دشت خاموش پس از نمایش های فیلم جدیدش در این رویداد، پیرامون محتوا و اتمسفر دشت خاموش با یک رسانه سینمایی به گفت وگو پرداخته است.

بهرامی دومین فیلم بلند داستانی خود را اثری فارغ از محدودیت های زمانی و جغرافیایی می داند و معتقد است با به تصویر کشیدن شخصیت هایی خاکستری رنگ سعی نموده است قصه ای جهان شمول ارائه دهد.

در بخش دیگری از این گفت وگو بهرامی در پاسخ به پرسشی که علت سیاه و سفید بود فیلم را جویا می گردد، بیان می نماید: سیاه و سفید دیدن جهان فرصتی است که به واسطه عکس/سینما به ما ارائه شد و تماشای جهان به این صورت بسیار هیجان انگیز است.

  • فیلم پدر ما؛ یک درام جنایی که به داستانی خانوادگی تبدیل می گردد

در ادامه این مصاحبه ویدیویی هنگامی که از کارکرد نقش شخصیت کارفرما و زن در فیلم پرسیده شد، بهرامی پاسخ داد که کارفرما فردی است که سعی دارد حمایت خود را به زن ارائه دهد و از سویی دیگر زن نیز به دنبال حمایت است. او در این راستا ادامه می دهد: این اتفاق یک قصه ازلی است. نمی خواهم حکم صادر کنم که تمام بانوان به یک تکیه گاه احتیاج دارند، ولی فعلا و طی دهه جاری و دهه های گذشته خانوم ها احتیاج به یک تکیه گاه داشته اند و ظاهرا زن شخصیت اصلی دشت خاموش تکیه گاه خود را در کارفرما پیدا می نماید.

جشنواره ونیز 2020 از 12 شهریور شروع شده است و تا 22 شهریورماه ادامه می یابد. برای مطالعه نقدهای فیلم های مهم و تحسین شده حاضر در این رویداد و اطلاع از تمامی اخبار، حواشی و مصاحبه های جالب جشنواره ونیز سال جاری، طی روزهای آینده خبرنگاران مگ را دنبال کنید.

منبع: Fred Film Radio

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 748

به "فیلم دشت بهشت به کارگردانی احمد بهرامی در جشنواره ونیز اکران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم دشت بهشت به کارگردانی احمد بهرامی در جشنواره ونیز اکران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید