سود وام مسکن مهر چه کسانی افزایش می یابد؟

به گزارش مجله میهن 128، مقام مسئول عمران شهرهای جدید ایران از افزایش سود بانکی واحدهای مسکن مهر در اختیار دلالان از 4 درصد به 18 درصد اطلاع داد.

سود وام مسکن مهر چه کسانی افزایش می یابد؟

جهت دریافت خدمات آلاچیق شیشه ای با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

نادر عربی مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شرکت عمران شهرهای جدید با یادآوری این که در شهرهای جدید از کل واحدهای مسکن مهر تعهد شده حدود 350 هزار واحد است، اظهار کرد: از این تعداد ابنیه 335 هزار واحد کامل شده و 250 هزار واحد نیز به متقاضیان تحویل داده شده است. هم اکنون نیز حدود 80 هزار آماده تحویل است که بیشتر آنها در شهرهای پردیس و پرند قرار دارند.

وی با اشاره به این که به جز شهرهای جدید حومه تهران به ندرت شهری جدیدی داریم که واحد مسکن مهر نیمه تمام داشته باشد، گفت: در این شهرها مسکن مهر یا در مرحله فروش اقساطی و یا تحویل داده شده است.

وی درباره دلایل نیمه تمام ماندن مسکن مهر شهرهای حومه پایتخت اعلام کرد: در این شهرها مسکن مهر به صورت انبوه سازی بوده است. در حدود 100 هزار واحد مسکن مهر در هر یک از شهرهای پردیس و پرند ساخته می گردد که این تعداد مانند یک شهر است و این واحدها عموماً در زمین های بکر فاقد امکانات و خدمات ساخته شده است.

وی ادامه داد: بنابراین تا آماده شدن زمین برای ساخت، زمان زیادی صرف شده و همه این موارد به فرایند طولانی ساخت واحدها منجر شده است. در این مدت قیمت ها نیز افزایش یافته است. درعین حال این پروژه ها قرار بوده است که با پول خود مردم و تسهیلات بانکی ساخته گردد.

مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شرکت عمران شهرهای جدید بابیان این که تعداد کمی متقاضی داریم که واحد آن ها فروش اقساطی شده اما تحویل داده نشده است، توضیح داد: عمده مشکل نیز چند مورد نقص اساسی نظیر نبود آسانسور است. نبود آسانسور در سال های گذشته یکی از مسائل اساسی به ویژه در پروژه های انبوه سازی مسکن مهر بوده است که خوشبختانه این مشکل هم اکنون حل وفصل شده است. برای مثال در پروژه های مسکن مهر پردیس در فاز 11 در اغلب موارد آسانسور یا نصب شده و یا خریداری شده و در حال نصب است و در بعضی فازها مثل فاز 8 پردیس نیز این مورد به تدریج در حال اجرا است.

عربی با اشاره به 10 هزار واحد آماده واگذاری در شهر جدید پردیس، گفت: در بیشتر موارد مردم برای تحویل واحد مراجعه ننموده اند. تحویل کامل واحد نیازمند چند اتفاق است. برای مثال در فاز 11 پردیس واحدها با تمامی امکانات و متناسب با قراردادی که با سازنده بسته شده است واگذار می گردد.

وی اضافه نمود: واحدهای زون های 4 و 5 فاز 11 پردیس (کوزو) با تمام امکانات و متناسب با قراردادی که با سازنده بسته شده، تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شده است. درعین حال در همین پروژه ها، دولت به ازای هر واحد حدود 100 میلیون تومان از منابع داخلی خود هزینه نموده است. ولی کوشش می گردد تا زمانی که واحد سکونت پذیر نباشد تحویل داده نگردد.

عربی واسطه گری در خریدوفروش واحدهای مسکن مهر را یکی از مسائل شهرهای جدید برشمرد و ادامه داد: کوشش می گردد این موضوع نیز سروسامان پیدا کند. هم اکنون برنامه ای را تهیه نموده ایم که در صورت تصویب، با این موارد برخورد می گردد و سود وام بانکی واحدهایی که تحویل گرفته نمی شوند از 4 درصد به 18 درصد افزایش یابد.

منبع خبر: اقتصاد آنلاین

منبع: ساختمانچی
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 349

به "سود وام مسکن مهر چه کسانی افزایش می یابد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود وام مسکن مهر چه کسانی افزایش می یابد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید