رشد پرواز های عبوری از آسمان ایران

به گزارش مجله میهن 128، آنالیز پرواز های عبوری از آسمان ایران حاکی از آن است که ایرلاین های منطقه در حال افزایش استفاده از جهت های هوایی کشورمان برای انجام پرواز های خود هستند.

رشد پرواز های عبوری از آسمان ایران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، رویترز شب گذشته در گزارشی از عبور پرواز ایرلاین های منطقه از آسمان ایران اطلاع داد. در بخشی از این گزارش این خبرگزاری تاکید نموده است؛ مدیران و تحلیلگران صنعت هوانوردی می گویند شرکت های هواپیمایی کشور های حاشیه خلیج فارس، که یک قطب مهم ترانزیتی بین اروپا و آسیا به شمار می فرایند، راستا های جایگزین چندانی برای پرواز بر فراز این منطقه ندارند، زیرا بخش عمده آسمان این منطقه به دلیل استفاده های نظامی برای هواپیما های مسافربری قابل استفاده نیست.

در جدیدترین تحولات نظامی این منطقه، یک پهپاد متجاوز آمریکایی در روز سوم ژانویه یک ژنرال ارشد ایرانی را ترور کرد و ایران نیز در روز 8 ژانویه با موشک های نقطه زن، مقر نیرو های آمریکایی در عراق را هدف قرار داد. در میانه این تنش ها نیز یک هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین به اشتباه بر فراز ایران ساقط شد.

شرکت های هواپیمایی منطقه خلیج فارس طی دهه های اخیر و با وجود تنش ها و رویارویی های نظامی منطقه ای به ایرلاین هایی مطرح بدل شده اند. هرچند که آن ها تأکید دارند که هر اقدام احتیاطی ای را برای حفظ ایمنی مسافران به کار می گیرند، اما تغییر راستا پرواز ها به سوددهی این شرکت ها لطمه جدی می زند.

عادل الغائط، معاون شرکت هواپیمایی امارات در این باره گفت: آسمان ایران برای همه شرکت های هواپیمایی منطقه مهم است. شرکت امارات و شرکت همکار آن فلای دوبی، به 10 شهر مختلف ایران و عراق پرواز دارند و به استفاده از آسمان هر دو کشور برای انجام سایر پرواز های خود ادامه داده اند. شرکت های کویت ایرویز و اتحاد ایرویز هم به استفاده از آسمان کشور های ایران و عراق ادامه داده اند.

اکبر الباکر، مدیر اجرایی شرکت قطر ایرویز در حاشیه یک نمایش هوایی در کویت گفت: ما به پرواز به ایران ادامه خواهیم داد، زیرا ایران کشوری مهم برای ما و همسایه ماست و ما می خواهیم به مردم ایران خدمت کنیم.

لازم به ذکر است، در حال حاضر پرواز شرکت های اتحاد از دبی به مقصد پاریس، هواپیمایی قطر از دوحه به هلسینکی، هواپیمایی فلای دبی از دبی به مقصد بلگراد، پرواز فلای دبی به مقصد کی یف، پرواز قطرایرویز از دوحه به مقصد بروکسل، پرواز قطرایرویز به مقصد استکهلم، پرواز العربیه از شارجه به مقصد کی یف و پرواز کراچی-دوحه هواپیمایی قطر در حال عبور از آسمان ایران هستند.

همچنین پرواز دوحه-لس انجلس قطرایرویز، پرواز جده به مقصد مولتان هواپیمایی پاکستان (PIA)، پرواز دوحه-هنگ کنگ هواپیمایی قطر، پرواز دبی-مسکو ائروفلوت، پرواز هواپیمایی سوریه و... در حال عبور از اسمان ایران هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 381

به "رشد پرواز های عبوری از آسمان ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد پرواز های عبوری از آسمان ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید