دیوار برلین را با فناوری واقعیت مجازی تماشا کنید

به گزارش مجله میهن 128، اگر چه از زمان تخریب دیوار برلین سی سال می گذرد، اما فناوری واقعیت مجازی به علاقمندان امکان می دهد تا این دیوار را دوباره مشاهده نمایند.

دیوار برلین را با فناوری واقعیت مجازی تماشا کنید

یک اپلیکیشن واقعیت مجازی به افراد علاقمند امکان می دهد تا دیوار یادشده را سه دهه بعد از نابودی به شکل مجازی مشاهده نمایند.

این اپلیکیشن که MauAR نام دارد، تغییراتی را که در گذر زمان در دیوار برلین اتفاق افتاده به کاربران نشان می دهد و البته بدین منظور از تصاویر بازسازی شده دیوار برلین و همین طور نمایش سربازان محافظ دیوار و تجهیزات و استحکامات آنها بهره می گیرد. پس از نصب MauAR بر روی گوشی یا تبلت تنها کافی است دوربین آن را فعال کنید و در محیط اطراف بچرخانید تا حال و هوای سال های جنگ سرد در اطراف دیوار برلین برای شما زنده گردد.

به گفته پیتر کولسکی طراح این محصول، اپلیکیشن یادشده اطلاعات تاریخی و سیاسی کاربران را افزایش می دهد و تاثیرگذاری آن بر روی اشخاص حتی بعد از کنار گذاشتن گوشی یا تبلت کماکان باقی می ماند.

وی افزوده که تاثیرگذاری ناشی از استفاده از اپلیکیشن مذکور به وسیله مطالعه کتب تاریخی یا حتی مشاهده فیلم های سینمایی به دست نمی آید.

اپلیکیشن یادشده در آستانه سی امین سالگرد تخریب دیوار برلین در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. در تاریخ نهم نوامبر سال 1988 و در آخرین سال های جنگ سرد دیوار برلین که دو بخش شرقی و غربی این شهر را از یکدیگر جدا می کرد برای همواره تخریب شد.،مهر

بیشتر بخوانیم، تور مجازی گوگل به کاخ ورسای

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 197

به "دیوار برلین را با فناوری واقعیت مجازی تماشا کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوار برلین را با فناوری واقعیت مجازی تماشا کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید