دردهایی که نباید از آنها غفلت کرد!

به گزارش مجله میهن 128، پزشکان هشدار می دهند که این جمله ها در واقع به شما خیانت می کنند چون هر گاه شاهد درد یا ناراحتی در بدن خود می شوید به احتمال زیاد زمان آن فرا رسیده که درد خود را به نام یک نشانه جدی تلقی کنید و هرچه زودتر برای آن اقدام نمایید در غیر این صورت ممکن است عواقب جبران ناپذیری در انتظار شما باشد.

دردهایی که نباید از آنها غفلت کرد!

دردهایی که نباید از آنها غفلت کرد!

آیا تا به حال این جملات را به خودتان گفته اید یک روز دیگر هم صبر می کنیم مطمئن هستم که این درد برطرف خواهد شد.

پزشکان هشدار می دهند که این جمله ها در واقع به شما خیانت می کنند چون هر گاه شاهد درد یا ناراحتی در بدن خود می شوید به احتمال زیاد زمان آن فرا رسیده که درد خود را به نام یک نشانه جدی تلقی کنید و هرچه زودتر برای آن اقدام نمایید در غیر این صورت ممکن است عواقب جبران ناپذیری در انتظار شما باشد.

در این مقاله به چند نمونه از دردهای مهمی اشاره شده است که در صورت بروز نباید از آنها غفلت کنید چون به احتمال زیاد به توجه و مراقبت های پزشکی نیاز خواهید داشت. این دردها عبارتند از:

- درد در قفسه سینه که می تواند علامت هشدار حمله قلبی یا سایر مسائل و ناراحتی های جدی قلبی و عروقی باشد.

دیگر عوامل احتمالی درد قفسه سینه شامل مسائل گوارشی، نفخ، استرس، سرماخوردگی، تب و بدن درد هستند. همچنین اگر دردسینه با مسائل دیگری مثل درد در گلو، آرواره، بالای سینه یا شانه سمت چپ همراه باشد حتما باید هرچه زودتر به یک متخصص قلب مراجعه شود چون اینها همه علائم حمله قلبی هستند.

- سردرد که می تواند بی نهایت دلیل داشته باشد و اگر این دردها مداوم و پیوسته باشند ممکن است عامل جدی تری در بروز آنها نقش داشته باشند و فرد با خطر ابتلا به تومورهای مغزی یا خونریزی مغزی روبرو باشد. همچنین در صورت بروز سردردهای ناگهانی و شدید مراجعه به پزشک ضروری است.

- درد در ناحیه تحتانی کمر که می تواند ناشی از عوامل گوناگون مثل استرس، مشاغل یدی سخت و زیاد یا مسائل شکمی باشد.

شاید بسیاری از شما نمی دانید که درد در بخش تحتانی کمر می تواند به دلیل آسیب دیدگی سرخرک اصلی آئورت و بروز مشکل در دیواره این رگ مهم باشد که به حمله قلبی خاموش منجر می شود. بنابراین افراد مبتلا به فشارخون بالا، سیگاری ها، مبتلایان به دیابت و کسانی که سابقه بروز مسائل گردش خونی دارند نباید بروز درد در این قسمت از کمر را دست کم بگیرند و در مراجعه به پزشک سهل انگاری کنند.

- دردهای شکمی که اگر شدید باشند نشانه آپاندیسیت هستند. البته این بدان معنی نیست که هر بار به معده درد دچار شدید مضطرب و نگران شوید اما اگر تعداد دفعات این دردها زیاد شد می تواند ناشی از زخم معده، مسدودشدن روده ها یا مسائل غده پانکراس باشد.

- احساس سوزش در پاها که به گفته متخصصان انجمن دیابت آمریکا می تواند نشانه اولیه از آسیب دیدگی اعصاب محیطی باشد و در این صورت مراجعه به متخصص برای متوقف ساختن آن ضروری است.

منبع:http://salamatnews.com

ارسال از طریق کاربر محترم سایت : hasantaleb

منبع: راسخون
انتشار: 13 مهر 1400 بروزرسانی: 13 مهر 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1419

به "دردهایی که نباید از آنها غفلت کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردهایی که نباید از آنها غفلت کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید