حمایت 800 میلیارد ریالی از برگزیدگان رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد

به گزارش مجله میهن 128، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد گفت: برنامه ریزی شده تا 80 میلیارد تومان از شرکت ها، گروه های پژوهشی، هسته ها و فناوران حاضر در رویداد ملی گام دوم دانشگاه که دارای طرح، ایده مناسب برای سرمایه گذاری هستند، حمایت شود.

حمایت 800 میلیارد ریالی از برگزیدگان رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، روح الله دهقانی فیروزآبادی؛ معاون تحقیقات، فناوری ونوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی در خرداد ماه سال آینده، گفت: این رویداد از لحاظ وسعت، تعداد شرکت ها و فناوران و دستاورد هایی که در پی خواهد داشت، در سطح دانشگاهی و فناورانه کم نظیر است. برای برگزاری این رویداد مهم ملی و علمی، اقدامات متعددی در دستور کار قرار گرفته که از طریق بخش های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی و واحد های تابعه در حال انجام است.

وی افزود: تا به امروز بیش از 350 رویداد و برنامه در واحد های دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده یا در روز های آینده برگزار خواهد شد. این برنامه ها در راستای رویداد ملی گام دوم در واحد ها برنامه ریزی شده اند و خروجی آن معرفی ایده ها، محصولات، فناوران و شرکت های برتر به رویداد اصلی است.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی رویداد ملی گام دوم دانشگاه را به لیگ برتر تشبیه کرد که تیم های برتر و برگزیده از واحد های مختلف وارد آن می شوند تا در سه روز عظمت علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی را برای عموم به نمایش بگذارند و از سوی دیگر، بخش های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی نیز در یک مکان مشخص با ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی به صورت عینی آشنا شوند.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری در ادامه خاطر نشان کرد: کار اصلی دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فناوری و نوآوری، بعد از رویداد آغاز خواهد شد. چرا که در رویداد با شرکت ها، نهاد های دولتی، حاکمیتی و سرمایه گذاران و دانشگاه ها و ... تفاهم نامه و قرارداد های متنوعی بسته خواهد شد و بعد از رویداد باید برای عملیاتی شدن، اقدام لازم صورت گیرد. با توجه به ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی، برآورد می شود که صد ها تفاهم نامه و قرارداد در رویداد ملی گام دوم منعقد و امضا شود.

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به فعالیت های واحد های دانشگاهی گفت: در راستای برگزاری رویداد ملی گام دوم، واحد های دانشگاه آزاد اسلامی با انگیزه و پشتکار وارد گود شده اند و برخی از آن ها تا به امروز برنامه های خوبی برگزار کرده اند. واحد هایی مانند اصفهان، علوم تحقیقات، مازنداران، خوزستان، تهران، کرمان، تبریز و اردبیل، خراسان رضوی، چهارمحال بختیاری و گیلان بیشترین استارت آپ ویکند، ایده آرا و چالش فناوری را برگزار و نتایج را برای معاونت ارسال کرده اند. واحد های دیگر دانشگاه آزاد نیز در حال برنامه ریزی یا اجرای برنامه ها هستند و امیدوارم تا سرانجام سال جاری نتایج نهایی احصا و اعلام شود.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی افزود: حاصل تمامی برنامه ها، معرفی 1000 گروه پژوهشی و زیرساخت، 1000 ایده و استارت آپ و 1000 شرکت فناور و خلاق است. برای ایجاد انگیزه و شتاب در اقدامات، مجموعا 7 میلیارد تومان جایزه نقدی در نظر گرفته شده تا به استان ها و واحد ها براساس تعداد برنامه هایی که اجرا کرده اند، پرداخت شود. به استانی که بیشترین برنامه و پیش رویداد برگزار کرده باشد، سهم بیشتری از 7 میلیارد تومان اختصاص خواهد یافت.

روح اله دهقانی فیروزآبادی با اشاره به حمایت هایی که برای رویداد ملی گام دوم در نظر گرفته شده، شرح داد: برنامه ریزی شده تا 80 میلیارد تومان از شرکت ها، گروه های پژوهشی، هسته ها، و فناوران حاضر در رویداد ملی گام دوم دانشگاه که دارای طرح، ایده، محصول و قابلیت مناسب برای سرمایه گذاری هستند، حمایت شود. از این 80 میلیارد تومان، 40 میلیارد به صورت سرمایه گذاری و 40 میلیارد تومان نیز به صورت تسهیلات پرداخت خواهد شد.

وی در سرانجام مطرح کرد: با اعلام برگزاری رویداد ملی گام دوم در سال آینده، شور و هیجان گسترده ای در دانشگاه آزاد اسلامی و استان ها ایجاد شده تا بتوانند یکی از باکیفیت ترین و بزرگترین رویداد های فناوری را در ایران برگزار کنند. دانشگاه آزاد اسلامی در سال های اخیر نشان داده که قابلیت ها و ظرفیت های کم نظیری دارد و کسب رتبه های برتر در مسابقات علمی، پژوهشی و فناوری در رقابت های مختلف علمی این مهم را به اثبات رسانده است. براین اساس مقرر شد دانشگاه آزاد اسلامی خود متولی برگزاری یک رویداد بزرگ ملی در حوزه فناوری باشد و برنامه داریم تا رویداد ملی گام دوم که سال آینده همزمان با چهلمین سال تاسیس دانشگاه آزاد است، همه ساله برگزار شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1651

به "حمایت 800 میلیارد ریالی از برگزیدگان رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت 800 میلیارد ریالی از برگزیدگان رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید