توسعه شبکه زمینی در دستور کار صنعت برق

به گزارش مجله میهن 128، مشاور مدیرعامل شرکت توانیر در امور مجلس گفت: توسعه شبکه زمینی در دستور کار صنعت برق واقع شده است.

توسعه شبکه زمینی در دستور کار صنعت برق

به گزارش مجله میهن 128، حیدری تفرشی در جلسه آنالیز هم اندیشی در حوزه برق که در شهرستان های ساوه و زرندیه برگزار گردید، اضافه نمود: توسعه شبکه برق زمینی از اهداف استراتژیک صنعت برق با رویکرد زیباسازی مبلمان شهری و صیانت از محیط زیست است.

وی حذف شاخه زنی در راستای جلوگیری از آسیب های زیست محیطی و بهبود مبلمان شهری، بهبود ولتاژ و افزایش کیفیت برق تحویلی، کاهش تلفات فنی و غیرفنی، کاهش خاموشی ها و افزایش ایمنی را از جمله مزایای اجرای این طرح ها برشمرد.

حیدری تفرشی با بیان اینکه اقتصاد صنعت برق نیازمند توجه جدی است، اضافه نمود: قیمت اصلی تمام شده برق بیش از قیمت انرژی تحویلی به مشترکان است.

وی با اشاره به اینکه صنعت برق به عنوان صنعت زیرساختی نقش مهمی در توسعه سایر صنایع دارد، اضافه نمود: حرکت به سمت گسترش استفاده از انرژی های نو لازم است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: مصرف برق در کشور 2 برابر میانگین جهانی است و باید با فرهنگ سازی از اتلاف انرژی جلوگیری کرد.

محمدرضا منصوری با بیان اینکه انشعاب های غیرمجاز در حاشیه شهرها شناسایی و جمع آوری شده است، اضافه نمود: توسعه انرژی های تجدیدپذیر در زمینه صرفه جویی مالی و حفظ محیط زیست دارای اهمیت است و ساوه و زرندیه پتانسیل های ویژه ای برای سرمایه گذاری در این حوزه دارند.

محمد اله داد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی نیز با بیان اینکه مشارکت تمامی دستگاه های اجرایی برای توسعه صنعت برق لازم است، اضافه نمود: طی چند سال اخیر پروژه های زیرساختی مهمی در حوزه توزیع برق در ساوه اجرا شده است. پروژه های زیرساختی ساوه و زرندیه در حوزه توزیع برق باید طی جلساتی جمع بندی و با حمایت همه جانبه مسئولان ذیربط اقدامات اثربخشی صورت گیرد.

وی گفت: بیش از 730 هزار مشترک برق در استان مرکزی وجود دارد که برق آنان به وسیله 16 هزار دستگاه ترانسفورماتور، 20 هزار کیلومتر شبکه و 45 پست فوق توزیع تامین می گردد.

وی ضمن قدردانی از مسئولان و مشترکان استان و همراهی صاحبان صنایع، کشاورزان و ادارات به جهت همیاری صنعت برق برای گذر از پیک تابستان اعلام کرد: پاداش همکاری صنایع و کشاورزانی که در طرح های صنعت برق مشارکت داشتند محاسبه می گردد.

لازم به ذکر است، در انتها این جلسه صنایع مشارکت کننده در طرح های صنعت برق در شهرستان های ساوه و زرندیه که به گذر از پیک تابستان یاری کردند تقدیر و از پروژه های توزیع برق شهرهای ساوه و زرندیه بازدید بعمل آمد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 140

به "توسعه شبکه زمینی در دستور کار صنعت برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه شبکه زمینی در دستور کار صنعت برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید