بهبود استفاده همزمان از ماسک و عینک با ابزاری جدید

به گزارش مجله میهن 128، پژوهشگران آمریکایی، ابزاری برای نگهداری ماسک ابداع کرده اند که می تواند به بهبود استفاده همزمان از ماسک و عینک کمک کند.

بهبود استفاده همزمان از ماسک و عینک با ابزاری جدید

پژوهشگران دانشگاه ویسکانسین-مدیسن(UW-Madison)، راه حلی برای رفع مشکل استفاده همزمان از ماسک و عینک ارائه داده اند. نوآوری این گروه پژوهشی کمک می کند تا گرمای نفس موجب تشکیل بخار روی شیشه عینک نشود.

بسکمک از افرادی که عینک می زنند و به صورت همزمان از ماسک استفاده می کنند، از تشکیل بخار روی شیشه عینک خود ناراحت هستند. تشکیل بخار روی شیشه عینک، باعث زحمت این افراد است زیرا مجبور هستند تا عینک را بردارند و بخارها را پاک کنند.

آکادمی چشم پزشکی آمریکا(AAO)، این معضل را برای افرادی که از عینک طبی استفاده می کنند، به رسمیت می شناسد زیرا این موضوع می تواند یک خطر بالقوه هنگام راه رفتن، رانندگی و سایر اقدامات ضروری باشد و به دلیل ایجاد بخار روی شیشه عینک، انجام دادن این کارها را با مشکل روبرو کند.

این گروه پژوهشی، ابزاری برای نگه داشتن ماسک ابداع کرده اند که از تشکیل بخار روی شیشه عینک نیز پیشگیری می کند.

این ابزار نگهداری موسوم به Badger Seal، یک قاب نرم و انعطاف پذیر است که ماسک را محکم روی صورت نگه می دارد. ماسک هایی که در حال حاضر در دسترس قرار دارند، برای عموم مردم طراحی شده اند و برای شکل های خاصی از چهره مناسب نیستند.

این قاب، منافذی را نیز برای ورود و خروج هوا باز می گذارد؛ در نتیجه هوا یک جا جمع نمی شود و بخار نمی کند.

پژوهشگران قصد دارند این طراحی را به ماسک های سه لایه ارتقا دهند تا محافظت و کارآیی آن افزایش یابد.

قاب های Badger Seal، با هزینه کم قابل تولید هستند و افرادی که هیچ تجربه ای در این زمینه ندارند نیز می توانند به ساخت آنها بپردازند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 815

به "بهبود استفاده همزمان از ماسک و عینک با ابزاری جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود استفاده همزمان از ماسک و عینک با ابزاری جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید