برنامه کارگردان پایتخت برای بازگشت به تلویزیون

به گزارش مجله میهن 128، سیروس مقدم در برنامه ای تلویزیونی، از برنامه اش برای ساخت یک سریال ماورایی خبر داد.

برنامه کارگردان پایتخت برای بازگشت به تلویزیون

به گزارش روابط عمومی صدا و سیما، این کارگردان باسابقه در برنامه چهل تیکه گفت: در آخرین صحبتی که با مدیران سازمان صدا و سیما داشتم، گفتند جای سریال ماورایی در رسانه ملی خالی است. اکنون روی سوژه ای با این موضوع کار می کنم؛ بحث اصلی این سریال بهشت و جهنم است. کار تحقیقی آن را شروع کردم و ان شاءالله به مرحله نگارش فیلمنامه برسد.

او افزود: جای این سریال ها در ماه رمضان بسیار خالی است. مسائل معنوی که به بهشت و جهنم و عالم برزخ مربوط می شود، برای انسان ها مهم است. امیدوارم این طرح با کمک و مساعدت رسانه ملی به نتیجه برسد.

کارگردان سریال پایتخت درباره اینکه چه کاری دوست داشته انجام دهد که هنوز نتوانسته، گفت: چند وقت پیش هم این موضوع را گفتم و دوباره تکرارش می کنم؛ من چند سال پیش کتاب پایی که جا ماند خاطرات سید ناصر حسینی پور را خواندم. او در جزیره مجنون از ناحیه پا مجروح و اسیر شد و حتی عراقی ها نام او را به صلیب سرخ ندادند. اولین بار که کتاب را خواندم، دیدم او کتابش را به شکنجه گر خود تقدیم کرده و این موضوع برای من جذاب بود. در مصاحبه ای خاطرنشان کردم که تنها آرزویم در کار هنری این است که کتاب پایی که جا ماند را به تصویر بکشم. همان روز ها نویسنده کتاب با من ارتباط گرفت و با هم صحبت کردیم.

کارگردان روز حسرت خاطرنشان کرد: البته شنیدم دوستان دیگری هم می خواهند فیلمی را با اقتباس از این کتاب بسازند؛ اما ناراحتم که آن ها کاری انجام ندادند و نگذاشتند من هم کارم را جلو ببرم. من اگر حرفی می زنم و می خواهم اثری را بسازم، به شش ماه نمی کشد آن محصول هنری ساخته می شود. واقعاً حیف است؛ این کتاب و موضوع آن به درد نسل امروز می خورد و به تصویر کشیدن آن می تواند شجاعت، پایداری، مقاومت، تحمل و صبوری را یاد آن ها بدهد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 853

به "برنامه کارگردان پایتخت برای بازگشت به تلویزیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه کارگردان پایتخت برای بازگشت به تلویزیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید