اندروید به زودی زمان تعویض باتری گوشی را اطلاع می دهد!

به گزارش مجله میهن 128، زومیت نوشت: به نظر می رسد گوگل تصمیم دارد به زودی بخش سلامت باتری را به منوی تنظیمات اندروید اضافه کند.

اندروید به زودی زمان تعویض باتری گوشی را اطلاع می دهد!

از آن جایی که طول عمر گوشی های هوشمند فارغ از اینکه گوشی میان رده باشند یا گوشی مالی همواره برای کاربران مهم بوده است، سازنده انواع گوشی گوگل تصمیم دارد به زودی بخش سلامت باتری را به منوی تنظیمات اندروید اضافه کند.

پرچمدار پوکو، آیفون 15 را زمین می زند؟

در نسخه QPR1 اندروید 14، گوگل چندین ترفند را که شامل عیب یابی دستگاه و بخش جدیدی در خصوص باتری می شدند معرفی کرد. بخش مربوط به باتری تعداد چرخه های شارژ باتری را با استفاده از شمارش تعداد دفعات پر و خالی شدن آن به کاربران گزارش می دهد.

کاری که اندروید انجام می دهد شبیه به چیزی است که در انواع گوشی اپل به کاربران نشان داده می گردد، با این تفاوت که اندروید برخلاف iOS هنوز سلامت باتری را نشان نمی دهد.

سلامت باتری، ظرفیت به جای مانده باتری را با توجه به سن آن نشان می دهد. برای مثال هرچه باتری سن بیشتری داشته باشد ظرفیت آن کمتر گزارش می گردد.

بر اساس یافته های Android Authority، گوگل به تازگی با انتشار به روزرسانی آزمایشی جدیدی برای Settings Services (این برنامه مستقل از اندروید به روزرسانی می گردد) بخش سلامت باتری را به آن اضافه نموده است. بخش موردبحث درصد تقریبی شارژی که باتری در حال حاضر می تواند در مقایسه با زمانی که نو بود نگه دارد را به کاربران نشان می دهد.

علاوه بر موارد گفته شده، ظاهراً بخش سلامت باتری توانایی اطلاع دادن زمان تعویض باتری به کاربران را نیز دارد و می تواند باتری اصلی را از باتری جایگزین تشخیص دهد.

بخش سلامت باتری هنوز فعال نشده است، ولی توسعه دهندگان با فعال کردن آن به صورت دستی، توانستند از چنین اطلاعاتی مطلع شوند.

گوگل قبل تر هم دست به چنین تلاشی زده بود و در نسخه های آزمایشی اندروید 13 بخش سلامت باتری را به منوی تنظیمات پیکسل ها اضافه نموده بود، اما به دلایل نامشخصی این بخش هرگز به نسخه پایدار اندروید 13 راه پیدا نکرد.

استارتاپی که یک ایرانی آن را تاسیس نموده بود، تعطیل شد!

وان پلاس یک پرچمدار خوش قیمت به بازار عرضه می نماید!

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 دی 1402 بروزرسانی: 1 دی 1402 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1909

به "اندروید به زودی زمان تعویض باتری گوشی را اطلاع می دهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندروید به زودی زمان تعویض باتری گوشی را اطلاع می دهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید