انجام بیش از 4 میلیون قطعه جوجه ریزی در آذربایجان شرقی

به گزارش مجله میهن 128، رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این که طی دو ماه اخیر جوجه ریزی در استان افزایش داشته است، گفت: ماهانه چهار میلیون و 200 هزار قطعه جوجه ریزی در استان انجام می گردد.

انجام بیش از 4 میلیون قطعه جوجه ریزی در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگاران از تبریز،فتحی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه فراوری مرغ در استان شرایط مطلوبی دارد، اظهار کرد: قبلا ماهانه در استان بالغ بر 3 الی 3 میلیون و 200 هزار قطعه جوجه ریزی در استان انجام می شد که اکنون با ساماندهی واحد های غیرمجاز مرغداری در استان این جوجه ریزی افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: با یاری دستگاه های ذیربط و نظارتی عضو قرارگاه امنیت کشاورزی، فراوری جوجه در هر متر مربع از 10 به 12 قطعه و با مکانیزه شدن واحد های مرغداری نیز میانه فراوری بعضی از مرغداری ها از 10 به 15 قطعه در هر مترمربع رسیده است.

فتحی ادامه داد: روزانه به طور میانگین 250 تن مرغ در استان به مصرف خانوار ها و صنایع تبدیلی می رسد.

وی با اشاره به فعالیت 11 کشتارگاه در استان، گفت: در حال حاضر واردات مرغ نداریم و مازاد بر احتیاج استان نیز فراوری می کنیم که این مازاد فراوری به صورت روزانه میانگین 60 تن به وسیله شرکت پشتیبانی دام خریداری و ذخیره می گردد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این که افزایش جوجه ریزی و ساماندهی مرغداری های غیرمجاز در استان تداوم خواهد داشت، اضافه کرد: با این فرایند مسئله ای از بابت بازار شب عید مرغ و تخم مرغ نخواهیم داشت.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1567

به "انجام بیش از 4 میلیون قطعه جوجه ریزی در آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام بیش از 4 میلیون قطعه جوجه ریزی در آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید