انتقاد شدید نانسی پلوسی از همکاری با هواوی

به گزارش مجله میهن 128، نانسی پلوسی به تازگی از همکاری کشورها و شرکت های مختلف با هواوی به شدت انتقاد نموده است.

انتقاد شدید نانسی پلوسی از همکاری با هواوی

به گزارش خبرنگاران، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا به تازگی در اظهاراتی جدید از همکاری کشورها و شرکت های مختلف با شرکت چینی هواوی به شدت انتقاد نموده است.

وی در این سخنان مدعی شده است که همکاری کشورها و شرکت های مختلف با هواوی به منزله انتخاب دیکتاتوری و ترجیح آن به دموکراسی به شمار خواهد آمد.

بر اساس گزارش CNBC، هواوی که بزرگترین تولیدکننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه کننده موبایل در دنیا محسوب می گردد، در طول یکی دو سال اخیر از سوی رئیس جمهور آمریکا و بسیاری از کشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و بسیاری از این کشورها اعم از آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از کشورهای اروپایی از جمله آلمان و بریتانیا استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شرکت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین ممنوع و محدود نموده اند.

با اینکه شرکت هواوی تمامی اتهامات مربوطه را بارها رد و تکذیب نموده است، اما به نظر می رسد که دولت های متعددی علی الخصوص ایالات متحده آمریکا بر عدم همکاری با آن اصرار می ورزد.

به گفته بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، آخرین اظهارات پلوسی در خصوص هواوی یکی از معدود مواردی است که هم راستای نظر و عقیده دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور بوده و گفته شده است.

در ادامه سخنان خود اضافه کرد: همکاری با هواوی بدون شک برای امنیت ملی کشور ما { ایالات متحده آمریکا } بسیار گران تمام خواهد شد و این آن چیزی نیست که ما بخواهیم.

وی این نکته را یادآور شد و تاکید نمود : همه چیز سود و منفعت اقتصادی نیست بلکه انتخاب ارزش ها و معیارهای درست برای همکاری با شرکت های تکنولوژی و مخابراتی است که در راستای حفاظت از حریم خصوصی کاربران کوشش می نماید. در واقع همکاری با این شرکت چینی به منزله انتخاب دیکتاتوری و ترجیح آن بر دموکراسی خواهد بود.

پیشتر بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام نموده بودند که عدم همکاری کشورهای مختلف با هواوی که هم اکنون بزرگترین توسعه دهنده تجهیزات و زیرساخت های مربوط به شبکه 5G به شمار می رود، آنها را با ضرر و زیان های اقتصادی متعددی روبرو نموده و آنها را در این حوزه از سایر کشورهای دنیا عقب خواهد انداخت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 517

به "انتقاد شدید نانسی پلوسی از همکاری با هواوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید نانسی پلوسی از همکاری با هواوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید