آموزش روش های ساخت گل سر با مروارید

به گزارش مجله میهن 128، ساخت گل سر با مروارید کاری دوست داشتنی است زیرا با یاری سیم می توانید مروارید ها را به هر شکلی که می خواهید در آورید و با آن ها گل سر های عظیم و کوچک و زیبا بسازید. در این جا روش درست کردن دو گل سر زیبا با مروارید (مدل گل و پاپیون) یاد داده شده است.

آموزش روش های ساخت گل سر با مروارید

برای درست کردن گل سرهای زیبا و مجلسی معمولا از نگین و مروارید استفاده می گردد. خبرنگاران در این آموزش روش ساخت گل سر با مروارید را با مدل های گل و پاپیون به شما می آموزد. بعد از یاد دریافت این مدل ها خودتان هم می توانید ایده پردازی نموده و به همین روش مدل های زیبای دیگری درست کنید.

1- ساخت گل سر با مروارید؛ مدل گل

برای درست کردن این مدل گل سر به دو سایز مروارید کوچک و عظیم، نخ پلاستیکی و گیره سر فلزی پنج سانتی متری احتیاج دارید.

نخ پلاستیکی را برداشته و حدود 12 الی 14 مروارید کوچک را وارد آن کنید، بعد آن را به شکل حلقه در آورده و پایانی آن را گره بزنید. سپس در ادامه نخ دوباره مروارید وارد کنید و پایانی آن را گره بزنید. به هیمن ترتیب پنج حلقه مرواریدی درست کنید و پایانی نخ را به اولین حلقه گره بزنید.

حالا یک گل مشابه گل گفته شده را با مرواریدهای عظیمتر درست کنید، بعد گل اول را روی آن قرار داده و با نخ پلاستیکی به هم وصل کنید.

بعد نخ را برداشته و مرواریدها را طوری وارد نخ کنید که دو مروارید کوچک در کنار یک مروارید عظیم باشد. ولی ابتدا، پایان و وسط نخ باید چهار مروارید کوچک قرار داده گردد. سپس پایانی نخ را به هم گره بزنید و با ادامه نخ یک حلقه دیگر مشابه همین حلقه درست کنید.

گل هایی که درست کردید را روی این حلقه قرار دهید و با چسب و یا نخ به هم وصل کنید.

حالا گیره فلزی را بردارید و با چسب حرارتی روی آن را بپوشانید. سپس گل مرواریدی را روی چسب ها قرار داده و کمی فشار دهید. تا زمانی که چسب سفت بگردد دست خود را روی گیره نگه دارید.

سپس یک مروارید نصفه درشت را وسط گل روی گیره بچسبانید.

اکنون کار ساخت گل سر با مروارید به اتمام رسید. از این مدل گیره سر بهتر است برای نگه داشتن موهای پشت سر بهره ببرید.

2- ساخت گل سر با مروارید؛ مدل پاپیونی

روش درست کردن این گیره سر نیز ساده است و حتی اگر مبتدی باشید هم به راحتی می توانید آن را درست کنید. برای ساخت این گل سر به سیم گلسازی، مروارید و سیم چین احتیاج دارید. برای این مدل نیز می توانید از نخ پلاستیکی بهره ببرید، اما سیم گلسازی مقاومت بیشتری دارد و حالت زیباتری به خود می گیرد.

ابتدا حدود 20 سانتی متر از سیم را با سیم چین جدا کنید. بعد سیم را از وسط خم کنید و آغاز به وارد کردن مرواریدها داخل آن کنید. برای هر پر پاپیون باید 10 عدد مروارید متوسط وارد سیم کنید.

حالا یک سمت سیم که دارای 10 عدد مروارید باشد را گرد نموده و به وسط بیاورید، سپس چند بار دور سیم وسط مرواریدها بپیچید.

سپس سر دیگر سیم را نیز به وسط آورده و چند بار آن را دور قسمت وسط سیم و روی سیم قبلی بپیچید.

حالا باید با باقی مانده هر سیم پره های پاپیون را بسازید. برای این کار باید در هر سیم حدود چهار مروارید وارد کنید و سپس پایانی سیم را با سیم چین گرد نموده و به داخل مروارید آخری فرو کنید و یا دور آن بپیچید تا مروارید ها از سیم بیرون نریزند.

سپس پاپیون مرواریدی خود را روی یک گیره فلزی ساده بچسبانید و صبر کنید تا خشک بگردد. برای زیبایی بیشتر می توانید یک نگین یا گل کوچک نیز وسط پاپیون بچسبانید.

ساخت گل سر با مروارید مدل پاپیون نیز تمام شد، می توانید این گیره سر را برای قسمت های کم حجم تر مو بهره ببرید و یا آن را عظیمتر درست نموده و روی گیره عظیمتری بچسبانید تا بتوانید برای بستن قسمت های حجیم مو نیز از آن استفاده نمایید.

می توانید مدل های زیبای دیگری از درست کردن گل سر پاپیونی دخترانه و تزئین گیره سر با نمد را در خبرنگاران بیاموزید.

منبع: setare.com
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1074

به "آموزش روش های ساخت گل سر با مروارید" امتیاز دهید

1 کاربر به "آموزش روش های ساخت گل سر با مروارید" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش روش های ساخت گل سر با مروارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید