یخبندان و دمای صفر درجه در دو استان، آسمان تهران فردا هم می بارد

به گزارش مجله میهن 128، مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز آینده بجنورد و همدان با کمینه دمای صفر درجه سردترین مراکز استان خواهند بود، گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و ورزش باد شدید پیش بینی می گردد.

یخبندان و دمای صفر درجه در دو استان، آسمان تهران فردا هم می بارد

به گزارش خبرنگاران، صادق ضائیان در تشریح آخرین شرایط جوی کشور، گفت: دو روز آینده بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت در شرق کردستان وکرمانشاه، سواحل خزر، دامنه های زاگرس مرکزی، در استان های اصفهان و لرستان و دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران، زنجان، قزوین، البرز، سمنان، قم، همدان و مرکزی پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: روز آینده در شرق و شمال شرق و بخش هایی از مرکز کشور بارش پراکنده گاهی وزش باد شدید و گردو خاک پیش بینی می گردد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز و فردا در ارتفاعات البرز و زاگرس بارش برف دور از انتظار نیست، گفت: از شنبه 19 مهر تا اواسط هفته آینده در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید با گرد و خاک پیش بینی می گردد و در سایر مناطق کشور جو پایدار است.

ضیائیان اضافه نمود: امروز و دو روز آینده در شمال شرق کشور کاهش محسوس دما بین 8 تا 10 درجه داریم و این شرایط از شنبه تا سه شنبه پیش رو در شرق و جنوب شرق کشور حاکم است.

وی گفت: از امروز تا شنبه در مرکز کشور و دامنه های جنوبی البرز کاهش 5 تا 8 درجه ای دما خواهیم داشت.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش نسبی دما در شمال غرب از امروز گفت: از یکشنبه تا اواخر هفته آینده افزایش نسبی دما در سواحل خزر، شمال شرق کشور، بخش هایی از مرکز کشور و دامنه جنوبی البرز خواهیم داشت.

ضیائیان ادامه داد: از آدینه تا بعد از ظهر شنبه مرکز و شرق خلیج فارس مواج است.

وی در تشریح شرایط جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 18 و 11 درجه خواهد بود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه نمود: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 38 درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای یک درجه بالای صفر و بجنورد و همدان با کمینه دمای صفر درجه سردترین مراکز استان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 854

به "یخبندان و دمای صفر درجه در دو استان، آسمان تهران فردا هم می بارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یخبندان و دمای صفر درجه در دو استان، آسمان تهران فردا هم می بارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید