چه کسانی می توانند وام 2 میلیونی بگیرند؟

به گزارش مجله میهن 128، حدود 4 میلیون خانوار می توانند وامی به ارزش یک تا دو میلیون تومان دریافت کنند.

چه کسانی می توانند وام 2 میلیونی بگیرند؟

به گزارش گروه اقتصادی مجله میهن 128، سازمان برنامه و بودجه بیان نمود، حدود 4 میلیون خانوار که درآمد ثابتی ندارند مانند کارگران فصلی، رانندگان تاکسی و سایر مشاغلی که در مصوبه دولت مشخص شده، میتوانند به جای وام یک میلیونی وامی به ارزش یک تا دو میلیون تومان دریافت کنند.

با توجه به اینکه، به خانوار های دریافت کننده یارانه نقدی از طریق پیامکی که با سرشماره وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شده است، یک وام قرض الحسنه با کارمزد 4% ارائه خواهد شد، در مرحله بعد خانوار ها در صورت تمایل باید از طریق پیامک رسمی اعلام شده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست این وام را تأیید کنند.

بر اساس توافقات اجرا شده اقساط این وام یک میلیون تومانی که به 23 میلیون خانوار ایرانی که یارانه نقدی 45500 تومانی دریافت می کنند، ارائه می شود 35 هزار تومان در هر ماه خواهد بود.

برای پرداخت این وام به 23 میلیون خانوار رقمی نزدیک به 23 هزار میلیارد تومان باید از طریق منابع بانکی در اختیار سازمان هدفمندی یارانه ها قرار گیرد و این مبلغ به صورت یکجا به حساب سرپرستان خانوار هایی که درخواست خود را تأیید کرده اند واریز خواهد شد.

تفاوت 8 درصدی این وام قرض الحسنه بایستی از طریق منابع دولت به سیستم بانکی کشور پرداخت شود که سازمان برنامه و بودجه تضمین بابت پرداخت مابه التفاوت به بانک های عامل را متعهد خواهد شد.

در ستاد اقتصادی دولت مصوب شد این مبلغ قبل از شروع ماه مبارک رمضان به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 579

به "چه کسانی می توانند وام 2 میلیونی بگیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی می توانند وام 2 میلیونی بگیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید