معرفی هتل عباسی اصفهان

به گزارش مجله میهن 128، هتل عباسی اصفهان (شاه عباسی) در میان آثار معماری به جای مانده از عصر صفوی، مجموعه مدرسه، بازار و کاروانسرای عباسی، در کنار خیابان چهارباغ اصفهان جای گرفته است و در سال های حکومت آخرین پادشاه صفوی، شاه سلطان حسین ساخته شده است.

معرفی هتل عباسی اصفهان
هتل عباسی اصفهان، یکی از زیباترین هتل های دنیا است که در خیابان چهارباغ اصفهان قرار گرفته است. این هتل با قدمتی بیش از 320 سال یکی از قدیمی ترین هتل های دنیا است که تا به امروز به خوبی از آن نگهداری شده است.

هتل شاه عباسی در عصر محمدشاه قاجارشهر اصفهان در آن ایام اعتلا و شکوه ویژه ای یافت به گونه ای که آن را نصف دنیا نامیدند. گرچه هنوز قدیمی ترین هتل ایران (شاه عباسی) به عنوان میراث دنیای به ثبت یونسکو نرسیده اما آیا این باور که مهمانسرای عباسی اصفهان با 320 سال قدمت تاریخی می تواند به این عنوان نایل گردد، وجود دارد. در جریان برگزاری اجلاس اپک در اصفهان، خبرنگاران شبکه های تلویزیونی که برای پوشش اخبار این اجلاس در اصفهان گرد آمده بودند، در گزارش های خود از هتل شاه عباسی با عناوینی چون زیباترین هتل دنیا و قدیمی ترین هتل دنیا یاد کردند.

از قدیمی ترین هتل دنیا گزارش می کنم… این جمله ای است که گزارشگر شبکه خبری CNN در جریان برگزاری اجلاس اپک در اصفهان از این هتل (شاه عباسی) به سراسر دنیا مخابره کرد.

مدیر عامل هتل شاه عباسی می گوید: نگهداری بنای هتل، نقش ها و طرح های به جا مانده از عهد صفوی و قاجاریه در این هتل به قدری زیاد است که توانی برای پیگیری مسایل تبلیغاتی باقی نگذاشته است.

نگهداری یک هتل مدرن غیر از هزینه های آن هیچ دغدغه ای را متوجه مسئولان آن نمی کند، اما نگهداری این هتل موزه که همه جای آن پر از نقاشی به سبک های مختلف هنری و آثار ملی است، نیازمند صرف هزینه فراوان است.

گران ترین هتل دنیا ، هتل The mansion at the MGM grand در لاس وگاس امریکاست که اقامت در یک اتاق آن هر شب پنج هزار دلار است.

به نظر شما قیمت یک شب اقامت در قدیمی ترین هتل ایران (شاه عباسی) چقدر می تواند باشد؟

بعضی هتل ها قبل از اینکه به شکل هتل درآیند باغی به همراه گل های زیبا در جای جای آن ها بودند. چنین باغ های شکوهمند و زیبایی امروزه توجه سرمایه گذاران را به خود جلب نموده اند. هتل شاه عباس اصفهان نیز در 320 سال پیش از چنین ویژگی برخوردار است.

مسافران، اغلب برای تماشا جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و گردشگری کشور ها و شهر ها در هتل های پرستاره یا بی ستاره اقامت می نمایند؛ اما همواره هم این طور نیست. گاهی اوقات گردشگران برای تماشا هتلی بی نظیر اقدام به سفر داخلی یا خارجی می نمایند.

اگرچه بسیاری هتل عباسی اصفهان را با قدمت بیش از 320 سال قدیمی ترین هتل دنیا می نامند، اما بنابر کتاب رکورد های دنیای گینس، قدیمی ترین هتل دنیا هشی ریوکان در آوازو ژاپن قرار گرفته است که در سال 717 افتتاح شده و به علت زیبایی طبیعی معروف است. به جرئت می توان گفت هتل عباسی زیباترین هتل در اصفهان است. باشد که مسئولین شهری و گردشگری بتوانند هر چه بهتر این هتل را به دنیایان نشان داده و از ابنیه تاریخی درون آن از خطرات احتمالی مصون بدارند.

منبع: سایت ستاره

منبع: راسخون
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1525

به "معرفی هتل عباسی اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی هتل عباسی اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید