مصوبه افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان ابطال شد

به گزارش مجله میهن 128، با توجه به آنالیز های هیأت آنالیز و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، مصوبه هیأت وزیران در مورد معین مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان در سال 1401 مغایر قانون شناخته و برای اصلاح به دولت ارجاع شد.

مصوبه افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان ابطال شد

به گزارش خانه ملت، هیأت آنالیز و تطبیق مصوبات دولت با قوانین در جلسه امروز خود با توجه به چندین جلسه کارشناسی و دعوت از نمایندگان دولت، سازمان تأمین اجتماعی و بازنشستگان تأمین اجتماعی و استماع نظرات آنها، در جلسه فوق العاده امروز خود مصوبه دولت را مورد ایراد قانونی قرار داده است.

قربانعلی مهری دبیر این هیأت با بیان این مطلب اضافه نمود: هیأت آنالیز و تطبیق مصوبات دولت با قوانین به استناد اصول 85 و 138 قانون اساسی و قانون نحوه اجرای این اصول به طور مستمر در جلسات خود تمامی مصوبات تصویب نامه های هیأت وزیران را آنالیز و نظرات خود را در این خصوص با تأیید ریاست مجلس به دولت اعلام می نماید.

دبیر هیأت با تشریح فرایند آنالیز و رسیدگی به مصوبات در این هیأت گفت: به استناد قانون نحوه اجرای اصول 85 و 138 قانون اساسی، نتیجه آنالیز های ابتدایی هیأت، به دولت اعلام می گردد تا از فرصت قانونی حداکثر 10 روزه نسبت به اصلاح مصوبه مورد ایراد و یا ارسال پاسخ مستند و مستدل اقدام کند.

وی ادامه داد: امروز نیز پس از چندین جلسه آنالیز و استماع آرای کارشناسی کلی اطراف ذینفع، مصوبه موضوع معین مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان در سال 1401 را مغایر با قوانین تشخیص داد و موارد مغایرت را با عنوان رأی مقدماتی به دولت اعلام می نماید.

مهری در ادامه اضافه نمود: دولت بعد از وصول ایراد هیأت، یک هفته مهلت دارد تا نسبت به اصلاح مصوبه خود اقدام کند و در غیر این صورت و یا عدم وصول پاسخ مستند و مستدل از سوی دولت، نظر هیأت تطبیق قطعی شده و به دولت اعلام خواهد شد و پس از آن مصوبه دولت ملغی الاثر خواهد شد.

دبیر هیأت تطبیق مصوبات در انتها با تشریح ابعاد حقوقی این مصوبه اعلام نمود: با تعامل خوبی که میان دولت و هیأت تطبیق برقرار است اطمینان داریم برترین تصمیم گرفته خواهد شد و با اصلاح مصوبه، مسئله ای وجود نخواهد داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 29 تیر 1401 بروزرسانی: 29 تیر 1401 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1703

به "مصوبه افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان ابطال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان ابطال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید