مستند خانه تاریخی جاجرمی در بجنورد تهیه می گردد

به گزارش مجله میهن 128، مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از تهیه فیلم مستند خانه جاجرمی از آثار تاریخی ثبت ملی شده شهر بجنورد اطلاع داد.

مستند خانه تاریخی جاجرمی در بجنورد تهیه می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان شمالی، محسن عباسی روز سه شنبه 7 مردادماه 99 با بیان این مطلب گفت: فیلم برداری این مستند باهدف معرفی و روایت تاریخ و فرهنگ و ویژگی های خاص این اثر در محل خانه تاریخی جاجرمی بجنورد شروع شد.

او توضیح داد: خانه جاجرمی واقع در خیابان طالقانی شرقی کوچه جاجرمی شهر بجنورد از بناهای اواخر دورهٔ قاجاریه با شماره 1151 به ثبت ملی رسیده و امروز این مکان به خانه صنایع دستی استان تبدیل شده است و در آن انواع صنایع دستی استان فراوری و عرضه می گردد.

مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی محتواهای سمعی و بصری و فراوری فیلم را از تأثیرگذارترین شیوه ها در تبلیغات گردشگری دانست و اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام گرفته فراوری مستندهایی از دیگر آثار و جاذبه های استان را در برنامه داریم.

او اضافه کرد: مستند خانه جاجرمی به تهیه کنندگی حسن عابدی و کارگردانی محمد شاکری، به سفارش اداره کل استان ساخته می گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 700

به "مستند خانه تاریخی جاجرمی در بجنورد تهیه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستند خانه تاریخی جاجرمی در بجنورد تهیه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید