لزوم انجام یک سری الزامات برای بازگشایی اصناف و ادارات

به گزارش مجله میهن 128، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به تصمیمی که بر بازگشایی اصناف و ادارات گرفته شده انجام یک سری الزامات احتیاج است.

لزوم انجام یک سری الزامات برای بازگشایی اصناف و ادارات

حسین فروزان در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: با توجه به تصمیمی که بر بازگشایی اصناف و اداره ها گرفته شده انجام یک سری الزامات احتیاج است.

وی اظهار کرد: در ادارات باید گندزدایی و شستشوی ابتدایی و گندزدایی روزانه دیوار، سطوح، سرویس های بهداشتی و سالن هایی که محل تردد ارباب رجوع هاست انجام گردد.

مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت استان کهگیلویه و بویراحمد توضیح داد: با توجه به ورود و خروج زیاد در ادارات افرادی اعم از کارمند و ارباب رجوع که علائم بیماری دارند به ادارات مراجعه نداشته باشند.

فروزان ادامه داد: یک قرنطینه باید در ورودی هر اداره ایجاد گردد به گونه ای که ورود و خروج و ترددها کنترل شوند و فاصله گذاری اجتماعی در محیط های بسته خیلی مهم است و باید رعایت گردد.

وی با بیان اینکه تهویه ادارات و سالن ها بسیار باید مدنظر قرار گرفته و فاصله حداقل یک متر رعایت گردد، اظهار داشت: به دلیل اینکه بسیاری از راه های انتقال و رفتارهای ویروس کرونا ناشناخته است، پیشنهاد می گردد مردم از ماسک های خانگی و پارچه ای استفاده نمایند و با ماسک و دستکش در مکان های عمومی حضور پیدا نمایند.

مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: افرادی که به عنوان افراد پرخطر محسوب می شوند مثل افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی، شیمی درمانی، هموفیلی، بیماری های کلیوی و کبدی، آسم و آلرژی و ... حضورشان در محیط های عمومی پیشنهاد نمی گردد.

فروزان گفت: کارمندان این نکته را مدنظر قرار دهند که هر فرد جایگاه و کامپیوتر خود را به عنوان وسایل شخصی حساب بیاورند و اگر از کامپیوتر همکار خود استفاده کردند حتما گندزدایی قبل و بعد انجام دهند و حتی پیشنهاد می کنیم که اصلا استفاده نگردد و در اتاق هایی که بیش از یک کارمند فعالیت دارد حتما از ماسک و دستکش استفاده گردد.

وی اضافه کرد: ارباب رجوع ها با فاصله پذیرفته شوند و تعداد افراد در یک اتاق زیاد نشوند تا تهویه و فاصله گذاری اجتماعی رعایت گردد.

مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید نمود: پذیرایی در ادارات و واحدهای صنفی باید در ظروف در بسته و یکبار مصرف انجام گردد و در واحدهایی که ناچارا بخواهند ناهار سرو نمایند یک اتاق را به عنوان اتاق سرو غذا قبل و بعد از ورود گندزدایی و شستشو داده گردد و الزاما سرو نکردن ناهار بهتر است.

فروزان ادامه داد: حوضچه گندزدایی پا در ورودی ادارات تعبیه گردد و اجازه ورود افراد بدون ماسک و دستکش را ندهند و پیشنهاد می گردد در مکان های عمومی روشویی نصب گردد.

وی با اشاره به الزام ثبت نام همه افراد صنوف در سامانه salamat.gov و اینکه در بازرسی ها این مورد حتما چک می گردد، توضیح داد: فاصله گذاری اجتماعی و اقدام به استفاده از ماسک و دستکش در مغازه ها، صنوف و کلیه واحدهای تولیدی توصیه شده و کارگرانی که کار گندزدایی را انجام می دهند حتما از وسایل حفاظتی استفاده نمایند.

مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: واحدهایی که تعداد کارگر زیادی دارند پیشنهاد می گردد که تعداد کارگران را کم نموده و تهویه و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند و اگر افرادی علائم بیماری داشتند به واحدهای بهداشتی ارجاع داده شوند تا بعد از تایید واحدهای بهداشتی آغاز به کار نمایند.

فروزان مطرح کرد: مردم همچنان خودقرنطینگی را ادامه دهند و جهت خرید تنها یک نفر از خانه خارج گردد و ملزوماتی که خریده شده و در یک ظرف حاوی به ازای هر لیتر آب 3تا 5 قطره مواد شستشو دهنده، گندزدایی شوند.

وی گفت: خرد کردن مرغ و گوشت حتما در خانه و با دستکش انجام گردد و از خرد کردن خارج از خانه خودداری گردد.

مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت استان کهگیلویه و بویراحمد، اضافه کرد: پیشنهاد می گردد مردم برای کاهش کم تحرکی در ساعاتی که تردد خیلی کم است و در جاهای خلوت با حفظ و رعایت مسائل بهداشتی پیاده روی نمایند و همچنین ورزش در خانه نیز پیشنهاد می گردد.

فروزان اعلام کرد: بازرسین برای بازرسی حتما با گندزدایی پا در حوضچه های گندزدایی ورود پیدا نمایند.

وی تاکید نمود: افرادی که ناچارند که از تاکسی ها استفاده نمایند حتما یک گندزدای کوچک همراه خود داشته باشند و لباس هایی که به این سطوح تماس می یابند را از لباس های دیگر جدا نمایند و تهویه ماشین حتما انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 558

به "لزوم انجام یک سری الزامات برای بازگشایی اصناف و ادارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم انجام یک سری الزامات برای بازگشایی اصناف و ادارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید