راهبرد توسعه ای بخش های استان قم تدوین گردد

به گزارش مجله میهن 128، استاندار قم گفت: در طرح های مطالعه ای بایستی راهبرد توسعه بخش های استان قم بر اساس ویژگی های بومی شان تعیین گردد.

راهبرد توسعه ای بخش های استان قم تدوین گردد

به گزارش مجله میهن 128، بهرام سرمست در جلسه کارگروه زیربنایی،توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان قم، مبنای تصمیم گیری ها را داشتن راهبرد و انجام مطالعات کارشناسی دانست و گفت: گزارش مطالعه توسعه بخش های روستایی قم که در این جلسه ارائه شد در راستای تصمیمات کارشناسی از اهمیت ویژه برخوردار است.

استاندار قم با بیان اینکه در این طرح مطالعه ای بایستی راهبرد توسعه بخش های استان قم بر اساس ویژگی های بومی شان تعیین گردد اضافه کرد: اولویت های روستایی با یکدیگر متفاوت است و برندسازی یک مزیت مالی در هر یک از بخش های استان نگاه ویژه مسئولان را می طلبد.

وی اعلام کرد: به دنبال خلق یک مزیت جدید در بخش ها نیستیم و باید بر اساس زیرساخت های موجود طرح های توسعه ای را تدوین کنیم.

سرمست همچنین نگاه فرابخشی در فرایند توسعه را ضروری دانست و گفت: اگر این نگاه وجود نداشته باشد در زمینه خوشه بندی مناطق مالی به توفیق چندانی دست نخواهیم یافت.

وی توضیح داد: درصدد یک مطالعه جامع برای استان قم هستیم که ضمن هویت بخشی برای بخش ها، در یک نگاه کلی تر، هویت توسعه ای استان قم در کشور را نیز تعیین کند.

استاندار قم در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به طرح احداث تصفیه خانه فاضلاب شهرک پردیسان گفت: جانمایی تصفیه خانه پردیسان با در نظر دریافت ملاحضات زیست محیطی و پدافند غیرعامل باید در دستور کار قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 100

به "راهبرد توسعه ای بخش های استان قم تدوین گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهبرد توسعه ای بخش های استان قم تدوین گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید