راز مرگ فرعون مصری؟

به گزارش مجله میهن 128، نتایج تحقیقات جدید بر مومیایی این فرعون مصری (به انگلیسی: Seqenenre Tao II)، وجود زخم هایی در صورت مومیایی را آشکار کرده است. به نظر می رسد کسانی که جسد این فرعون را مومیایی می کردند تلاش کرده اند این جراحات را پنهان کنند.

راز مرگ فرعون مصری؟

با توجه به جراحاتی که در پیشانی، گونه ها و نزدیک چشم های این مومیایی وجود دارد و با توجه به زخم خنجر که در بخش پایینی جمجمه او وجود دارد به نظر می رسد این فرعون از تمامی زاویه ها توسط مهاجمان محاصره شده بوده است.

کارشناس اصلی این تحقیق در بیانیه ای نوشت: نتایج بررسی نشان می دهد این فرعون در کنار سربازانش در خط مقدم حضور داشته و جانش را برای آزادی مصر به خطر انداخته است.

سال ها پیش باستان شناسان از وجود چندین جراحت بر روی این مومیایی مطلع شده بودند اما تحقیقات جدید جراحات جدیدی را آشکار کرده که پیش تر از نظرها پنهان مانده بود و بر اساس همین جراحات جدید می توان نتیجه گرفت که این فرعون در میدان نبرد کشته شده است.

تائو دوم در فاصله بین 1558 پیش از میلاد تا 1553 پیش از میلاد بر جنوب مصر حکمفرمایی می کرد؛ دوره ای که در آن مصر توسط هیکسوس ها اشغال شده بود.

لایوساینس نوشت، با این که به نظر می رسد این فرعون در میدان نبرد جانش را از دست داده است اما در نهایت نوادگان او در جنگ با هیسکوسها پیروز شدند.

منبع: گردشبان
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1104

به "راز مرگ فرعون مصری؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز مرگ فرعون مصری؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید