دکمه اسرارآمیزی که آیفون15 به آن مجهز خواهد شد!

به گزارش مجله میهن 128، مدت ها است که شایعه های مرتبط با اپل حاکی از آن است در آیفون 15 تازه به جای کلید فعلی قطع صدا در کنار گوشی، دکمه ای واحد قرار می گیرد. اما کارکرد واقعی این دکمه تعیین نبود.

دکمه اسرارآمیزی که آیفون15 به آن مجهز خواهد شد!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، ساعت اولترای اپل ویژگی بسیار مشابهی به نام دکمه کنش دارد که می تواند برای ویژگی های مختلف برنامه ریزی گردد. مثلا می توان از آن برای آغاز یک ورزش یا روشن کردن چراغ قوه آیفون استفاده کرد.

گویا دکمه آیفون 15 نیز طبق آخرین اطلاعات افشاشده همین کار را انجام می دهد، اما دارای ویژگی هایی است که بیشتر به شیوه استفاده افراد از گوشی شان نظر دارد.

این داده ها بر پایه گزارش پایگاه خبری مکرومرز (Macrumors) است که گزارش داد در آخرین نسخه بتا آی اواس 17، کد نوی پیدا نموده، شامل لیست نام هایی که به نظر می رسد موارد استفاده این دکمه را نشان می دهد.

به گزارش مک رومرز، این ویژگی ها عبارتند از: دسترسی، میان بر، حالت سکوت، دوربین، چراغ قوه، تنظیم فاصله کانونی فوکوس، ذره بین، ترجمه و ضبط صدا.

گویا بسیاری از این کارنمودها به برنامه هایی جداگانه اشاره دارد که احتمالا با فشار دادن این دکمه باز می گردد. دوربین و ضبط صدا از پیش برنامه های خاص خود را دارند، و چراغ قوه و ذره بین ویژگی هایی اند که هم اینک نیز می توان آن ها را در قسمت های دیگر آیفون باز کرد.

دسترسی، احتمالا میانبرهای کنونی موجود را باز می نماید تا افراد بتوانند آیفون را مطابق با نیازهای خود تنظیم نمایند. این دسترسی به احتمال زیاد امکانی پدید می آورد که برفرض، فرد ابزارهایی مانند صداگذاری را روشن کند که آنچه صفحه نمایش می دهد، روایت می نماید.

به نظر می رسد که حالت سکوت، کارکرد کلید قطع صدا را تکرار کند که اینک در محل دکمه کنش قرار گرفته است. و میانبرها و تنظیم فاصله کانونی احتمالا امکان دسترسی سریع میانبرهای برنامه پذیر و حالت های فوکوس را برای کاربر فراهم می نماید که اینک به کاربران امکان می دهد تجربه نرم افزاری را روی آیفون بهینه نمایند.

شایع شده که اپل خود را برای ارائه چهار آیفون نو در سپتامبر آماده می نماید؛ هرچند، گزارش های اخیر حاکی از آن است که عرضه دست کم بعضی از آن ها تا اکتبر به تعویق افتاده است. این شرکت باز هم میخواهد دو میزان از هر دو مدل پرو و عادی آیفون 15 را به بازار عرضه کند، اما پیش بینی می گردد که این دکمه نو فقط برای نسخه پرو باشد.

منبع: independent

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 مرداد 1402 بروزرسانی: 17 مرداد 1402 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1884

به "دکمه اسرارآمیزی که آیفون15 به آن مجهز خواهد شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکمه اسرارآمیزی که آیفون15 به آن مجهز خواهد شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید