آبشار نیاگارا، قایق های خالی کانادا و قایق های مملو از جمعیت آمریکا

به گزارش مجله میهن 128، قایق های تقریبا پر آمریکایی تمام کوشش مقامات استان انتاریوی کانادا برای مهار ویروس کرونا را خنثی می نمایند.

آبشار نیاگارا، قایق های خالی کانادا و قایق های مملو از جمعیت آمریکا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای توریستی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

تصویری از دو قایق در محوطه آبی-تفریحی آبشار نیاگارا که منطقه ای مرزی بین آمریکا و کانادا است توجه بسیاری از رسانه های دنیا را برانگیخت. این عکس، قایق تقریبا خالی یک شرکت تفریحی کانادایی را در برابر قایق تقریبا پر یک شرکت تفریحی آمریکایی در محوطه آبی آبشار نیاگارا نشان می دهد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا در حال افزایش است و همسایه شمالی اش یعنی کانادا با اجباری کردن استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی تا حد زیادی توانسته از انتشار ویروس کرونا بکاهد.

براساس دستورالعمل های ایالت نیویورک، قایق شرکت آمریکایی تفریحی مید د میست با حدود 50 درصد از ظرفیت خود قادر به کار است و در مقابل قایق شرکت های تفریحی کانادا در هر شرایطی تنها می توانند 6 نفر را با خود به گردش در منطقه آبشار ببردند/ عکس: رویترز

در آبشار معروف مرزی بین آمریکا و کانادا (نیاگارا) نیز قواعد متفاوتی از سوی دو کشور برای بازدید از آبشار اتخاذ شده است. کانادایی ها اعلام نموده اند که هر قایق مسافربری تنها قادر به حمل 6 مسافر به سمت آبشار است. این قایق و کشتی ها می توانند ظرفیت حمل 700 نفر را داشته باشند. با این حال و بنا بر اعلام شرکت مید د میست قایق های آمریکایی می توانند با 50 درصد از ظرفیت خود در محوطه تفریحی آبشار نیاگارا مانور دهند.

مسافران کانادایی با قایق هایی که تنها 6 مسافر را حمل می نماید، به محوطه آبی آبشار نیاگارا می فرایند/ عکس: رویترز

جولی پرونووست که با خانواده اش از کبک برای دیدن آبشار نیاگارا و تفریح به این منطقه آمده است در این باره گفت: ما از قایق آمریکایی یک عکس گرفتیم. به نظرم نمی گردد در قایق های آمریکایی حس امنیت کرد. این طرف (کانادا) بسیار بهتر است.

امکان صحبت و گفت و گو فوری با مسئولان و صاحبان قایق مید د میست آمریکا وجود نداشت اما وب سایت این تور گردشگری اعلام نمود که آنها با توجه به دستورالعمل های مقامات بهداشت و درمان ایالت نیویورک عمل می نمایند. براساس اعلام این سایت، قایق ها دارای علائمی برای دور کردن بازدیدنمایندگان روی عرشه هستند و جهانگرد ها باید از ماسک و دیگر تجهیزات ایمنی استفاده نمایند.

چند مسافر کانادایی در حال قایق سواری در محوطه نزدیک به آبشار نیاگارا- قایق های شرکت تفریحی کانادا تنها 6 مسافر را با خود جابه جا می نماید/ عکس: رویترز

موری دیماریزو مدیر کل و مشاور شرکت قایق های تفریحی هورن بلوئر نیاگارا کروز که به عنوان شرکت کانادایی در منطقه تفریحی نیاگارا فعالیت می نماید در این باره گفت: قایق های تقریبا پر آمریکایی تمام کوشش مقامات استان انتاریوی کانادا برای مهار ویروس را خنثی می نمایند و باعث می شوند تمام کوشش های طرف کانادایی ناامیدنماینده به نظر برسد.

وی با اشاره به ایجاد شرایط خوب و رقابتی در قایق های تور خود در این باره اضافه نمود: با این وجود ما کوشش داریم در شرایط سخت اتفاقات خوبی را رقم بزنیم. وی اضافه نمود ما در اصل قایق های خود را به فضایی اختصاصی تبدیل کردیم و غذای خوب و مفصلی به مشتریان خود ارائه می دهیم. در قایق ها استفاده از ماسک و ارزیابی دمای بدن اجباری است.

ایالت متحده آمریکا در روز سه شنبه از شناسایی 57 هزار و 777 مورد مبتلای جدید به ویروس کووید-19 و مقایسه آن با 789 مورد مبتلا در کانادا اطلاع داد. از زمان آغاز شیوع کرونا ایالت متحده آمریکا از شناسایی 118 مورد مبتلا به کرونا در میان هر 10 هزار نفر اطلاع داده و این آمار در کانادا حدود 30 نفر به ازای هر 10 هزار نفر بوده است.

مردم در حال راندن کارتینگ در محوطه تفریحی نیاگارا / عکس: رویترز

مقامات کانادا رفتار سختگیرانه ای را با جهانگرد ها و مسافران مجاز مانند کارگران بخش خصوصی، مسافران راستا آلاسکا، خانواده های ساکن در دو سوی مرزها و دیگر گروه های پر خطر که باعث شیوع بیشتر ویروس کرونا در این کشور می شوند؛ دارند.

جهانگرد های آبشار نیاگارا در روز سه شنبه اعلام نمودند که با قایق های 6 نفر احساس ایمنی بیشتری دارند.

آماندا بارنز از برمپتون استان اونتاریو در این باره گفت: خوشحالم که در کانادا زندگی می کنم. شما می توانید از نگاه کردن به قایق ها دریابید که چرا بیماری همه گیر در آمریکا افزایش می یابد و در کانادا مهار می گردد.

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 680

به "آبشار نیاگارا، قایق های خالی کانادا و قایق های مملو از جمعیت آمریکا" امتیاز دهید

1 کاربر به "آبشار نیاگارا، قایق های خالی کانادا و قایق های مملو از جمعیت آمریکا" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشار نیاگارا، قایق های خالی کانادا و قایق های مملو از جمعیت آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید