بیماری در سفر: 11 روش برای نجات (قسمت اول)

به گزارش مجله میهن 128، معمولا سفرها را برای لذت بردن از جهان پیرامون یا کار و فعالت های مشابه انجام می دهیم. سفر به هر هدفی باشد، بیماری در طول آن می تواند لذت یا کارایی آن را از بین ببرد. از طرفی دیگر فرایند درمان دور از خانه ممکن است سخت تر باشد پس با خبرنگاران همراه باشید تا 11 نکته رهایی از سختی بیماری را در سفر با هم بررسی کنیم.

بیماری در سفر: 11 روش برای نجات (قسمت اول)

سفر همیشه ممکن است با بیماری همراه شود. وقتی در بین عواملی مثل اضطراب لحظات آخر پیش از ترک خانه، پرواز طولانی در محیطی کاملا غیر بهداشتی، غذای ناآشنا و مسائل ناشی از جت لگ گیر می کنیم، این مسائل سفر باعث می شوند که بیشتر مستعد بیماری باشیم.

اما وقتی بیمار شدیم دلیلی ندارد تسلیم شده و دنیا را خراب شده ببینیم. در ادامه 11 روش برای نجات از بیماری در سفر را تقدیم شما می کنیم.

1. پیش از سفر بیمه خود را بررسی کنید

بهتر است همین الان این کار را انجام دهید. این کار یکی از مواردی است که بیشتر ما به آن توجهی نمی کنیم تا زمانی که به آن نیاز داشته باشیم و آن زمان دیگر دیر است. اگر بیمه شما هزینه های درمانی سفر را پوشش نمی دهد، شدیدا توصیه می کنیم پیش از سفر بیمه مسافرتی که شامل هزینه های درمانی نیز می شود تهیه نمایید.

توجه کنید که بیشتر شرکت های بیمه هزینه های خارج از کشور را پوشش نمی دهند پس لازم است پیش از سفر خارجی حتما نگاه دقیقی به مقرارت و شرایط بیمه خود بیندازید.

2. اگر بیماریتان جدی است، با سفارت کشور خود تماس بگیرید

اگر خیلی بیمار باشید قطعا نمی خواهید کارتان به یک دکتر ناشناس در کشور غریب، اورژانسی ناآشنا که از صلاحیت کارشان اطلاع ندارید، ماندن در بیمارستان بدون اینکه کسی از اوضاع و مکانتان اطلاع داشته باشد یا تحت درمان قرار گرفتن بدون دانستن زبان مخاطبانتان بکشد. سفارت و کنسولگری کشورتان می تواند خدمات خوبی ارائه دهد از جمله: مشاوره و راهنمایی برای انتخاب مرکز درمانی مناسب، راهنمایی و انتقال شما به بیمارستان، اطلاع دادن به خانواده شما، کمک برای دریافت منابع مالی از خانه، هماهنگی بازگشتتان و ... .

اگر اوضاع خراب شد در کمک گرفتن از سفارت درنگ نکنید. شغل و وظیفه کارمندان سفارت دقیقا همین است.

3. یک پزشک خوب بیابید

اگر در کشور خودتان سفر می کنید، بهترین راه برای مطلع شدن از مراکز درمانی تحت پوشش بیمه شما، تماس گرفتن با دفتر بیمه یا مراجعه به وب سایتشان است. در برخی از کشورها می توانید به سایت HealthGrades.com برای بررسی کیفیت کار پزشکان محلی مراجعه کنید.

اگر در کشوری خارجی هستید، جامعه بین المللی درمان سفر (ISTM.org) و موسسه بین المللی کمک درمانی مسافرین (IAMAT.org که البته نیاز به عضویت دارد) می توانند منبع مفیدی برای راهنمایی و مشاوره در صورت داشتن نیازهای درمانی باشند.

4. سریعا دارو و درمان را شروع کنید

برخی از ما زمان بیماری های ساده ای مثل سرماخوردگی، تمایلی به رفتن به دکتر یا داروخانه نداریم و به جای آن ترجیح می دهیم که بگذاریم بیماری فرایند خودش را طی کند.

در طول سفر این تاکتیک می تواند به این معنا باشد که تا بیماری ما خوب شود زمان تعطیلات نیز تمام شده است؛ پس ما به شما توصیه می کنیم به محض احساس بیماری و ناخوشی اولین درمان در دسترس را شروع کنید.

داروهای در دسترس تب و مسکن هایی مانند (ایبوبروفن، استامینوفن، آسپرین)، ضد اسیدها و روان کننده های گوارش (مسهل) و برخی از داروهای ساده دیگر می توانند به شما کمک کنند سختی بیماری را حداقل تا پیش از مراجعه به پزشک کاهش دهید.

در برخی ار منطقه ها ممکن است یافتن دارو سخت باشد مخصوصا در صورت ندانستن زبان مقصد، به این دلیل پیشنهاد می شود جعبه کمک های اولیه و دارو های ساده را با خود از خانه ببرید.

حتما پیش از مصرف دارو با پزشک خود هماهنگ کرده یا پیش از سفر درباره داروهای مجاز برای خودتان از وی سوال بپرسید.

5. از همسفرهایتان محافظت کنید

اگر یک مسافر بیمار سفر را برای همه سخت کند، چند مسافر بیمار همه چیز را کاملا نابود خواهند کرد. اگر احساس می کنید در شرف بیماری هستید، سریعا برای درمان اقدام کنید تا با این کار همسفرانتان از بیماری در امان باشند.

در اینجا چند روش را برای محافظت از همراهانتان در برابر سرایت بیماری شما توضیح می دهیم:

  • دست هایتان را مداوم بشویید و از همراهانتان بخواهید همین کار را انجام دهند
  • خودتان وسایل شخصیتان را حمل و مراقبت کنید
  • مسواکتان را از جای نگهداریش کنار دیگر مسواک ها بردارید
  • دستتان را در خوراکی های آن ها نبرید
  • برای هیچ کس جز خودتان از بوفه غذا و خوراکی برندارید
  • ظرف، لیوان، دستمال و غذا را مشترکا استفاده نکنید
  • به تلفن همراه یا کارت کلید دیگران دست نزنید
  • هر شب از همان بالشت خودتان استفاده کنید

6. خود را قرنطینه کنید

اگر خیلی بیمارید بهتر است با گرفتن اتاق مجزا در هتل برای یک شب یا بیشتر خود را قرنطینه نمایید. با اینکار نه تنها دیگران از بیماری در امانند بلکه دیگر مزاحم استراحتشان با سرفه، ترش کردن، خلط و غیره نمی شوید. وقتی مزاحم خواب دیگران شوید مقاومت آن ها نیز در برابر بیماری کم می شود.

این کار می تواند هزینه بر باشد اما گاهی همسفران هزینه اضافه را بین خود تقسیم می کنند. من و دوستانم (نویسنده مقاله) سال ها پیش یک بار در سفری این کار را کردیم. پس از یک شب سخت، دوستمان از شدت بیماری مجبور شد هتل و سفر را ترک کند پس ما نتیجه گرفتیم آن هزینه ارزشش را داشت.

نظر شما عزیزان خبرنگارانیی چیست؟ آیا تجربه ای دراین مورد دارید؟ مثل همیشه با خبرنگاران خصوصا بخش دوم این مقاله همراه باشید.

منبع: کجارو / independenttraveler.com
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1554

به "بیماری در سفر: 11 روش برای نجات (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری در سفر: 11 روش برای نجات (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید