این افراد سمی را از زندگی تان حذف کنید

به گزارش مجله میهن 128، خبرنگاران : بسیاری از روانشناسان معتقدند که شخصیت افراد به واسطه اطرافیانشان شکل می گیرد. شما می توانید با حذف بعضی از افراد که سمی محسوب می شوند و به زندگی شما انرژی های منفی وارد می نمایند، زندگی خود را متحول کنید.

این افراد سمی را از زندگی تان حذف کنید

به گزارش خبرنگاران به نقل از انتخاب ، اگرچه هر فردی ایراد های شخصیتی خاص خود را دارد، اما لزومی ندارد با افرادی که ایراد های شخصیتی شدیدی دارند معاشرت کنید.

خودشیفته ها

خودشیفتگی از دید روانشناختی به افرادی گفته می گردد که کاملاً عاشق تصویری هستند که از خود دارند، ولی حفظ این تصویر برای افراد اطرافشان هزینه دارد. گرچه ممکن است این افراد در ابتدا جذاب به نظر برسند، اما به مرور زمان لجباز می شوند، سریع دیگران را سرزنش می نمایند و سرد می شوند. اگر این علائم شخصیتی را در یکی از نزدیکان خود مشاهده کردید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید شناخت کامل این شخص و معین مرز های سالم برای خود است.

شایعه پردازان

محققان دریافته اند که افراد شایعه پرداز می توانند مخاطراتی جدی برای اطرافیان خود ایجاد نمایند. شایعه پردازان نه تنها زندگی خود را سمی می نمایند، بلکه زندگی اطرافیان را نیز مختل نموده و برای آنان نیز حاشیه های سمی ایجاد می نمایند.

بسیار حسود

در حالی که طبیعی است که هر کس در مواردی حسادت کند، اما افرادی که حسادت بیش از حدی نسبت به دیگران دارند، آغاز به ایجاد مانع در زندگی دیگران نموده و با دلسرد کردن اطرافیان کوشش می نمایند مانع از موفقیت آنان شوند. افراد حسود حتی حس رقابت را در دیگران ریشه کن می نمایند.

بی تفاوت

وقتی شما موفقیتی کسب می کنید، انتظار دارید نزدیکان و عزیزان شما، با تحسین و تشویق، حس موفقیت را در شما افزایش دهند. اما وقتی با بی تفاوتی و سردی اطرافیان رو به رو می شوید، به مرور زمان انرژی مثبت خود را از دست می دهید.

دروغگو ها

افراد دروغگو معمولا عادت دارند بی دلیل اقدام به دروغ گویی نمایند. این افراد ظاهرا آسیب جدی برای دیگران ایجاد نمی نمایند، اما درواقعیت به شدت به اطرافیان خود ضرر می رسانند، به خصوص اگر دروغ هایی در مورد کار، احساسات یا عواطف خود مطرح نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 847

به "این افراد سمی را از زندگی تان حذف کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این افراد سمی را از زندگی تان حذف کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید