اپل به دنبال کنترل اشیا در واقعیت مجازی و افزوده

به گزارش مجله میهن 128، شرکت اپل از طرح ابتدایی ابزار جدیدی رونمایی نموده که امکان کنترل اشیا را در فضای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی فراهم می نماید.

اپل به دنبال کنترل اشیا در واقعیت مجازی و افزوده

به گزارش گروه رسانه های مجله میهن 128، شاید یک ابزار جدید در ابعاد ناخن که با چند حسگر بارگیری شده، بتواند امکان اتصال به ابزار دیگر را برای کاربران خود فراهم کند.

شرکت اپل(Apple)، از طرح ابتدایی اختراعی رونمایی نموده که ابزارهای کوچکی به اندازه انگشت را به نمایش می گذارد. این ابزارها، با چندین حسگر بارگیری می شوند که می توانند امکان تعامل با اشیا را در فضای واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی فراهم نمایند.

امکان دارد که بتوان از عناصری مانند حسگرهای نیرو، حسگرهای نوری و حسگرهای مافوق صوت برای جمع آوری ورودی ها استفاده کرد. ورودی ها پس از جمع آوری، برای کنترل اشیای مجازی در فضای واقعیت مجازی به کار گرفته می شوند و ابزارهای انگشتی، بازخورد آن را به صورت یک اثر واقعی ارائه می دهند. برای مثال، کاربر می تواند با یاری ابزار انگشتی، شماره گیر مجازی را کنترل کند و میزان صدای اسپیکر را تغییر دهد.

این ابزار می تواند به دستورات کاربر هنگام استفاده از یک جسم خارجی عمل کند. تصویری که از این ابزار ترسیم شده، نشان می دهد که ابعاد آن به اندازه یک ناخن است.

هیچ تضمینی وجود ندارد که چنین طرحی، به حقیقت بپیوندد اما کوشش اپل برای صعود در حوزه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، تحقق آن را به واقعیت نزدیک تر می نماید. این شرکت سال گذشته نیز پیروز به ثبت اختراعی برای ابداع یک هدست واقعیت ترکیبی شده بود که واقعیت مجازی و افزوده را ادغام می نماید.

اپل هنوز واکنشی نسبت به نظرات نشان نداده است.

منبع:ایسنا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 398

به "اپل به دنبال کنترل اشیا در واقعیت مجازی و افزوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل به دنبال کنترل اشیا در واقعیت مجازی و افزوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید