6 نکته تجربی درباره کرونا؛ از بخور آب گرم تا بخاری خودرو

به گزارش مجله میهن 128، هر چه زمان می گذرد، بیرون رفتن خطرناک تر و پرریسک تر می گردد چون تعداد افراد ناقل ویروس به طور تصاعدی بالا می رود و احتمال ابتلایتان نیز جداً افزایش پیدا می نماید. پس برای سلامتی خودتان هم که شده تا حد امکان خانه بمانید.

6 نکته تجربی درباره کرونا؛ از بخور آب گرم تا بخاری خودرو

به گزارش خبرنگاران به نقل از عصر ایران، اگر ناگزیر از رفتن به بیرون شدید، ماسک و رعایت فاصله یکی دو متری با افراد و ضدعفونی و ... یادتان نرود و نیز شست و شوی فوری دست ها بعد از مراجعت به خانه و ضدعفونی کردن هر آنچه از بیرون می آورید.

بی هیچ مقدمه ای، 6 نکته مهم درباره کرونا را مطرح می کنیم. لطفا به دیگران هم بگویید:

1 - بعضی افراد درگیر کرونا و اعضای خانواده های آنان می گویند که بخور آب گرم به آنها یاری نموده زودتر بهبود پیدا نمایند یا ریسک ابتلایشان کاهش یابد. این که بخار آب داغ بعد از ورود به بینی یا ریه، ویروس کرونا را از بین می برد یا خیر، بر ما معلوم نیست، هر چند که بعضی می گویند این ویروس در دمای بالا از بین می رود.

با این حال، کمترین فایده این کار، پاکسازی بینی و سینوس ها و بهبود عملکرد تنفسی است. بنابراین پیشنهاد تجربی این است که هر روز، به ویژه بعد از ورود به خانه، بخور آب گرم داشته باشید.

2- خوردن مایعات فراوان را از قلم نیاندازید و تاکید می گردد مایعات گرم را بیشتر از قبل میل کنید تا بیش از پیش به دستشویی بروید. انواع سوپ ها را نیز بیشتر میل کنید.

تسهیل در رساندن مواد مفید به سلول ها توسط خون و تخلیه سموم بدن با ادرار و مدفوع، فایده نوشیدن زیاد مایعات است.

3- در معابر عمومی، از انداختن آب دهان جدا خودداری کنید. گذشته از وجه غیراخلاقی این کار، ممکن است ویروس ها را به سطح زمین منتقل کنید.

افراد با گذاشتن پا روی این ویروس ها آنها را به داخل خانه ها و خودروهایشان می برند. به علاوه بعد از خشک شدن آب دهان ریخته بر زمین، هنگامی که کارگران شهرداری زمین را جارو می زنند، این ویروس ها همراه گرد و غبار، وارد ریه های آنان می گردد و مبتلایشان می نماید.

4- باد کولر یا بخاری خودروی خود را روی کف خودرو و پاهایتان تنظیم نکنید. کف خودرو به واسطه تماس با کف کفش ها، ممکن است آلوده به ویروس باشد و با جریان هوای تند، ویروس ها را وارد مجرای تنفسی سرنشینان خودرو کند.

5 - کف خودرو، سطوحی مثل دیوارها و کف حمام و دستشویی و راه پله ها و سنگفرش و سینک و سطوح صاف، کف کفش ها و جاکفشی، ظرف و ظروف، دستگیره های در و ... را روزانه با محلول آب و وایتکس ضدعفونی کنید.

برای تهیه محلول نیز 2 واحد وایتکس را با 98 واحد آب حل کنید. موقع استفاده نیز پنجره ها را باز کنید تا هوا جریان داشته باشد.

6- هر چه زمان می گذرد، بیرون رفتن خطرناک تر و پر ریسک تر می گردد چون تعداد افراد ناقل ویروس به طور تصاعدی بالا می رود و احتمال ابتلایتان نیز جداً افزایش پیدا می نماید.

پس برای سلامتی خودتان هم که شده تا حد امکان خانه بمانید و اگر ناگزیر از رفتن به بیرون شدید، ماسک و رعایت فاصله یکی دو متری با افراد و ضدعفونی و ... یادتان نرود و نیز شست و شوی فوری دست ها بعد از مراجعت به خانه و ضدعفونی کردن هر آنچه از بیرون می آورید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 529

به "6 نکته تجربی درباره کرونا؛ از بخور آب گرم تا بخاری خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 نکته تجربی درباره کرونا؛ از بخور آب گرم تا بخاری خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید