4 جنگنده بحرینی حریم هوایی قطر را نقض کردند، ساکت نمی مانیم

به گزارش مجله میهن 128، به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، علیاء احمد بن سیف آل ثانی نماینده دائم قطر در سازمان ملل در دو نامه جداگانه به جری ماتجلا رئیس دوره ای شورای امنیت از آفریقای جنوبی و آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل بیان کرد که 4 جنگنده بحرینی حریم هوایی قطر را بر فراز آب های منطقه ای قطر در روز چهارشنبه نهم دسامبر 2020 نقض نموده اند.

4 جنگنده بحرینی حریم هوایی قطر را نقض کردند، ساکت نمی مانیم

همراه ما باشید و با تور دوحه از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

در این نامه آمده است: قطر مراتب محکومیت خود را از این اقدامات ابراز می دارد و آن را نقض حاکمیت و تمامیت منطقه ای و امنیت خود می داند. این اقدامات در تضاد آشکار با تعهدات بحرین به موجب قانون بین المللی است و اقدامی تنشزا است که دامنه تنش ها را در منطقه افزایش می دهد.

خانم علیاء احمد بن سیف آل ثانی بیان نمود: بحرین در تحریم ظالمانه و اقدامات یکجانبه و غیرقانونی و غیرقابل توجیه علیه قطر، مشارکت دارد.

وی تاکید نمود: این اقدامات نقض کننده اولین بار نیست که از سوی جنگنده های بحرینی رخ می دهد. تکرار این قبیل حوادث نشانه عدم پایبندی منامه به تعهدات بین المللی است و نمی توان در قبال آن ساکت ماند.

نماینده قطر در سازمان ملل از بحرین خواست که دست از این اقدامات تحریک آمیز و غیرمسئولانه دست بردارد و به منشور سازمان ملل و قوانین بین المللی و معاهده های بین المللی پایبند باشد.

لازم به ذکر است، چهار کشور عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین از پنجم ژوئن 2017 روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کردند و ضمن محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور، 13 شرط از جمله کاهش روابط با تهران و تعطیلی شبکه الجزیره را برای از سرگیری این روابط معین کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 953

به "4 جنگنده بحرینی حریم هوایی قطر را نقض کردند، ساکت نمی مانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 جنگنده بحرینی حریم هوایی قطر را نقض کردند، ساکت نمی مانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید