چین: آمریکا هیچ حقی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران ندارد

به گزارش مجله میهن 128، دفتر نمایندگی دائم جمهوری خلق چین در سازمان ملل متحد با تأکید بر اینکه آمریکا با خروج از برجام تعهدات خود ذیل قطعنامه 2231 شورای امنیت را زیر پا گذاشته، اعلام نمود که آمریکا هیچ حقی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران ندارد.

چین: آمریکا هیچ حقی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دفتر نمایندگی دائم جمهوری خلق چین در سازمان ملل متحد روز پنج شنبه طی پیغامی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر تأکید کرد که آمریکا با توجه به خروج از برجام و زیر پا گذاشتن تعهداتش ذیل قطعنامه 2231 شورای امنیت هیچ حقی برای تمدید تحریم تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران نداشته و هرگز نمی تواند از برجام علیه ایران استفاده کند.

در این پیغام توئیتری تصریح شده است:آمریکا با خروج از برجام در اجرای تعهدات خود ذیل قطعنامه 2231 ناکام مانده است. این کشور هیچ حقی برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران ندارد، چه رسد به اینکه بخواهد مکانسیم بازگشت اتوماتیک تحریم ها [موسوم به اسنپ بک] را فعال کند. حفظ برجام تنها راه ممکن برای حرکت به جلو است.

آمریکا که بیش از دو سال از زمان خروجش از برجام می گذرد، طی هفته های اخیر کوشش خود را برای تمدید تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران -که طبق قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد در اواخر مهرماه منقضی خواهند شد- شدت بخشیده است و حتی برای نیل به هدف خود به دنبال استفاده از ساز وکارهای تعریف شده در چارچوب برجام است.

با این حال، مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها تأکید نموده اند که آمریکا از برجام خارج شده و اساساً در جایگاهی نیست که بخواهد برای کشورهایی که همچنان در برجام حضور دارند، مشخص تکلیف کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 642

به "چین: آمریکا هیچ حقی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا هیچ حقی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید