چرا هنگ کنگ معافیت ویزا برای دیپلمات های آمریکایی را لغو کرد؟

به گزارش مجله میهن 128، دولت منطقه هنگ کنگ چین اعلام کرد که از امروز (جمعه) سیاست معافیت ویزا برای آمریکایی های دارای گذرنامه دیپلماتیک را لغو کرده است.

چرا هنگ کنگ معافیت ویزا برای دیپلمات های آمریکایی را لغو کرد؟

دولت هنگ کنگ در بیانیه ای گفت: این اقدام در راستای مقابله به مثل دولت مرکزی خلق چین با تحریمهای آمریکا اجرا شده است.

با اجرای سیاست جدید، همه شهروندان آمریکایی که با گذرنامه دیپلماتیک به هنگ کنگ سفر می کنند، باید قبل از سفر از سفارت و کنسولگری چین درخواست ویزا کنند.

اقدام دولت محلی هنگ کنگ بعد از ان اجرا شده است که وزارت امور خارجه چین دیروز (پنجشنبه) گفت در واکنش به تحریم مقامات حزب کمونیست چین توسط آمریکا، پکن معافیت ویزا برای دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک آمریکا را که از هنگ کنگ و ماکائو بازدید کنند لغو می کند.

خانم هوآ چون اینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین افزود: این تحریم ها علیه مقامات آمریکا از جمله کاخ سفید، اعضای کنگره و کارکنان سازمان های غیردولتی و همچنین اعضای خانواده آنها اعمال خواهد شد.

وی بار دیگر از واشنگتن خواست تا مداخله در امور هنگ کنگ را متوقف کند و از مداخله در امور داخلی چین دست بردارد.

دولت دونالد ترامپ که در چهار سال گذشته سیاست مخاصمه را به جای چند جانبه گرایی و حل و فصل مسالمت آمیز اختلاف ها برگزیده است، در آخرین روزهای حضور در قدرت، روز دوشنبه این هفته به بهانه تحولات هنگ کنگ، 14 عضو حزب کمونیست چین را تحریم کرد.

یک روز بعد از این اتفاق و در واکنش به تحریم مقامات حزب کمونیست، سخنگوی وزارت امور خارجه چین هم گفت که این اقدام دولت واشنگتن را تلافی می کند که امروز عملی شد.

مقامات امنیتی و خارجی دولت آمریکا، چین را بزرگترین تهدید خود می دانند و در تلاش هستند به هر شکل ممکن مانع از پیشرفت اقتصادی این کشور آسیایی شوند.ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 981

به "چرا هنگ کنگ معافیت ویزا برای دیپلمات های آمریکایی را لغو کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا هنگ کنگ معافیت ویزا برای دیپلمات های آمریکایی را لغو کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید