پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 21 مهر 1400

به گزارش مجله میهن 128، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی آفتابی پیش بینی می شود. فردا 21 مهرماه 1400 هوای تهران آفتابی و کمی ابری خواهد بود و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 21 مهر 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران 21 و 13 درجه است. نقشه های هواشناسی از افزایش محسوس دمای هوا تا روز پنجشنبه در تهران خبر می دهند.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و یک درجه به مرور و در طول روز به سیزده درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 21 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (21 مهرماه) آفتابی با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 22 درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (22 مهرماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد و برای روز جمعه (23 مهر) با حداقل دمای 14 درجه و با حداکثر دمای 25 درجه پیش بینی می شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

آلودگی هوا این روز ها موجی نو را در کلانشهر های کشور ایجاد کرده است. رنگ آلودگی هوا هم در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز تولید شده و به شکل موجود دیده می شوند.

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (20 مهر ماه) در برخی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی منطقه ها افزایش پیدا خواهد کرد و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعدازظهر شود.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (21 مهرماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در برخی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (21 مهرماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

تا روز پنجشنبه افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور پیش بینی می شود.

در نوار شرقی کشور به ویژه زابل و همچنین بخش هایی از استان های اصفهان، کرمان و یزد وزش باد شدید با احتمال گردوخاک پیش بینی می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1443

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 21 مهر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 21 مهر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید