مجلس اروپا پیش نویس قطعنامه ای را در محکومیت نقض حقوق بشر بحرین تصویب کرد

به گزارش مجله میهن 128، مجلس اروپا دیروز در جلسه رای گیری مربوط به اقدامات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه علیه مخالفان، پیش نویس قطعنامه ای را در محکومیت نقض حقوق بشر بحرین به تصویب رسانده است.

مجلس اروپا پیش نویس قطعنامه ای را در محکومیت نقض حقوق بشر بحرین تصویب کرد

با ما سفر کنید و با تورهای اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، مجلس اروپا روز پنجشنبه جلسه ای را درباره اقدامات سرکوبگرانه رژیم ال خلیفه تشکیل داده و در آن پیش نویس قطعنامه ای در محکومیت نقض حقوق بشر بحرین را با اکثریت آراء تصویب نموده است.

بنا به این گزارش، 633 نماینده از 689 نماینده مجلس اروپا از پیش نویس قطعنامه ای که افزایش مجازات اعدام، ادامه شکنجه علیه بازداشت شدگان و آزار و اذیت مدافعان حقوق بشر در بحرین را محکوم می نماید، حمایت کردند.

پیش نویش این قطعنامه یک سال پیش توسط مارک تارابلا عضو مجلس اروپا با همکاری مرکز اروپایی حقوق و دموکراسی و سازمان آمریکایی ها برای دموکراسی و حقوق بشر در بحرین و موسسه حقوق و دموکراسی بحرین ارائه شده بود.

در این قطعنامه از بحرین خواسته شده تا برای توقف و در نهایت لغو مجازات اعدام اقدام کند و همچنین از منامه خواسته شده در همه احکام اعدام بازنگری کند تا این اطمینان را حاصل کند که به قوانین بین المللی احترام گذاشته می گردد.

مجلس اروپا در جلسه رای گیری روز پنجشنبه خود با تأکید بر این واقعیت که در حال حاضر 26 زندانی محکوم به اعدام در معرض اجرای احکامشان قرار دارند، از دولت بحرین خواست تا هر چه زودتر مجازات اعدام آنها از جمله احکام محمد رمضان و حسین علی موسی را متوقف کند.

مجلس اروپا همچنین خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط همه مدافعان حقوق بشر و زندانیان فکر و اندیشه از جمله عبدالهادی الخواجه شهروند دانمارکی بحرینی، ناجی فاتیل، عبدالوهاب حسین، علی حاجی، شیخ علی سلمان و حسن مشیمع شده است که فقط به جرم استفاده از حق آزادی بیان بازداشت و به اعدام محکوم شدند.

مجلس اروپا بر لزوم توقف آزار و اذیت، زندانی، شکنجه و مجازات بحرینی ها به دلیل صرفا استفاده از حقوق مدنی و سیاسی و آزادی های اجتماعی خود تأکید کرد.

در این قطعنامه همچنین از سلمان بن حمد نخست وزیر جدید بحرین خواسته شده تا با استفاده از اختیاراتش، برای اصلاح سیاسی و احترام کشور به حقوق و آزادی های بشری اقدام کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1151

به "مجلس اروپا پیش نویس قطعنامه ای را در محکومیت نقض حقوق بشر بحرین تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس اروپا پیش نویس قطعنامه ای را در محکومیت نقض حقوق بشر بحرین تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید