وقوع فاجعه انسانی در پی تحریم سوختی یمن

به گزارش مجله میهن 128، شرکت نفت یمن گفت که اقدام ائتلاف عربی در ادامه توقیف کشتی های حامل سوخت و ممانعت از ورود آن ها به بندر الحدیده برای تامین سوخت حیاتی ترین تاسیسات یمن، این کشور در معرض فاجعه انسانی قرار داده است.

وقوع فاجعه انسانی در پی تحریم سوختی یمن

به گزارش گروه بین الملل مجله میهن 128، یمن روز پنجشنبه ائتلاف عربی را متهم کرد که همچنان به توقیف نفتکش ها ادامه می دهد و مانع رسیدن آن ها به بندر الحدیده در غرب یمن می شود.

شرکت نفت یمن در بیانیه ای طی یک کنفرانس مطبوعاتی فوق العاده گفت: کشور های متجاوز از توقیف مشتقات نفتی به عنوان وسیله ای برای فشار و باج گیری و تجارت با زندگی و رنج مردم در برابر چشم و گوش سازمان ملل و جامعه بین المللی استفاده می کنند.

به گزارش وبگاه خبری اسپوتنیک، این بیانیه ضمن هشدار نسبت به متوقف شدن تمامی بخش های حیاتی ارائه دهنده خدمات اولیه به مردم تا طی چند روز آینده در یمن اضافه کرد: با ادامه توقیف کشتی های حامل سوخت توسط ائتلاف متجاوزان و ممانعت آن ها از ورود کشتی ها به بندر الحدیده با کمبود مواد نفتی روبرو هستیم.

شرکت نفت یمن تاکید کرد: به دلیل عدم توانایی شرکت نفت در تامین مواد نفتی مورد نیاز حیاتی ترین بخش ها به ویژه سوخت دیزلی، یمنی ها در آستانه یک فاجعه انسانی قرار دارند.

این بیانیه مسئولیت کامل اثر های مخرب توقیف کشتی های حامل نفت، غذا، دارو و سوخت نیروگاه های برق را متوجه، سازمان ملل متحد، جامعه و سازمان های بین المللی دانست و اضافه کرد: نرسیدن مواد سوختی منجر به فلج شدن کامل کلیه امورات اساسی زندگی یمنی ها می شود.

شرکت نفت یمن گفت: آخرین کشتی حامل سوخت دیزل که ائتلاف متجاوزان اجازه رسیدن آن به بندر الحدیده را داد مربوط به بیش از پنجاه روز پیش می شود.

یاسر الواحدی رئیس شرکت نفت یمن هم گفت که آخرین کشتی که به بندر الحدیده رسید فقط کفاف پنج روز نیاز یمنی ها را کرده بود. اگر کشتی های نفتی وارد الحدیده شود این شرکت می تواند ظرف 24 ساعت بحران پیش آمده را رفع کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 92

به "وقوع فاجعه انسانی در پی تحریم سوختی یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع فاجعه انسانی در پی تحریم سوختی یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید