وزارت خارجه و کاخ سفید به دستورهای توئیتری ترامپ بی توجه هستند

به گزارش مجله میهن 128، خبرنگاران؛ رسانه آمریکایی بازفید با اشاره به دستور توئیتری رئیس جمهوری این کشور علیه بیانیه پایانی نشست گروه 7 نوشت وزارت خارجه و کاخ سفید به شدت به دستورهای توئیتری دونالد ترامپ بی توجه هستند.

وزارت خارجه و کاخ سفید به دستورهای توئیتری ترامپ بی توجه هستند

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس؛ در حالی که رئیس جمهور آمریکا بارها و بارها بعد از نشست سران گروه 7 در کانادا، با افتخار از تصمیم خود برای تایید نکردن بیانیه پایانی نشست این گروه صحبت نموده است، یک رسانه آمریکایی اطلاع داده که واشنگتن هیچ اقدام رسمی در رابطه با دستور توئیتری ترامپ درباره بیانیه پایانی این نشست انجام نداد.

بازفید گزارش داد: رئیس جمهور دونالد ترامپ کمی بعد از خروج از نشست ماه ژوئن گروه 7 در کانادا توئیت کرد و گفت که به مقام های آمریکایی دستور داد که بیانیه پایانس نشست را تایید نکنند؛ بیانیه ای که او ساعاتی قبل در ملاقات با دیگر سران کشورها با آن موافقت نموده بود. ترامپ از چیزی که جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در کنفرانس خبری پایانی نشست گروه 7 گفت، ناخرسند بود اما دو ماه از این دستور ترامپ گذشت و هیچ کاری برای اجرایی کردن این دستور انجام نشده است.

این موضوع را دو منبع آگاه در رابطه با فرایند تصویب بیانیه ها و دستورالعمل های گروه 7 به پایگاه بازفید اطلاع دادند.

از نظر این رسانه، بی عملی و اقدام نکردن آمریکا بدان معنا است که ترامپ بعد از این همه ماجراها، سر آخر عملا بیانیه پایانی نشست گروه 7 را پذیرفت.

ترامپ که بعد از خروج زودهنگام از نشست گروه 7 در کانادا در جهت حرکت به سنگاپور بود، بعد از دیدن کنفرانس خبری ترودو، در توئیترش اظهارات نخست وزیر کانادا را نادرست و او را رهبری ضعیف توصیف کرد.

منابع آگاه که نخواستند نامشان فاش گردد، به بازفید گفتند که بعد از توئیت ترامپ، هیچ اقدام رسمی توسط آمریکا برای اجرای درخواست رئیس جمهور این کشور انجام نشد.

یکی از این منابع در این باره توضیح داد: کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا فعالانه در حال نادیده دریافت توئیت های رئیس جمهور هستند. ابزارهای دیپلماتیک ارتباطی مختلفی در رابطه با گروه 7 وجود دارد اما توئیتر یکی از این ابزارها نیست.

مقام های کانادایی از قبیل سخنگوی آژانس جهانی این کشور وابسته به وزارت خارجه هم اعلام کردند که با توجه به آنکه واشنگتن عملا اقدامی علیه بیانیه پایانی نشست گروه 7 ننموده، این بیانیه بدون تغییر باقی است.

بازفید در ادامه گزارش خود نوشت: این اولین بار نیست که دستور ها و بیانیه های توئیتری ترامپ، باعث دردسر افتادن مقام های آمریکایی شده است.

این رسانه اطلاع داد: به فاصله 24 ساعت بعد از توئیت رئیس جمهور (درباره بیانیه پایانی نشست گروه 7) رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا ایمیل هایی به رهبران ارشد نظامی کشور فرستاد و اظهارنظر ترامپ را غیرمنتظره خواند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 523

به "وزارت خارجه و کاخ سفید به دستورهای توئیتری ترامپ بی توجه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه و کاخ سفید به دستورهای توئیتری ترامپ بی توجه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید